islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty96%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty0%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty0%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty0%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty1%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty2%[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Empty
MesazhTitulli: [Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve!   [Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! EmptyMon 2 Feb 2015 - 23:39

[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Kajsija_wide Me rritjen e dozës së vitamines B17 në trup, Kanceri zvogëlohet dhe shancat për shërim të plotë janë të mëdha…. Vitamina B17 për herë të parë është përdorur si ilaç kundër kancerit në fillim të vitit 1950 prej Ernst T. Krebs. Teoria për trajtimin e kancerit me ndihmen e përdorimit të vitamines B17 bazohet në faktin se sipas Krebs, kanceri është një sëmundje që shkaktohet nga pamjaftueshmeria e vitaminave esenciale dhe minerale në trup. Fakt është që njeriu modern nga civilizimi perëndimor është më i ekspozuar ndaj kancerit sesa kulturat primitive. Fisi Hunza është fis i vjetër në Pakistanin verior, anëtarët e të cilit jetojnë mbi 100 vjet dhe nuk dinë asgjë për kancerin. Sekreti i këtyre njerëzve qëndron në vitaminën B17. Njerëzit e fisit konsumojnë 250 – 3000 miligram vitaminë B17 në ditë. Pasuria në fisin Hunza matet me sasinë e drunjve të kajsisë. Ai i cili ka më shumë trungje të këtij druri, konsiderohet si më i pasur, sepse farat e thata të kajsisë janë ushqim i veçantë që përmban vitaminën B17. Mbrojtësit e industrisë së kancerit janë kundërshtarët më të mëdhenj të këtij bari natyral kundër sëmundjes. Ernst T. Krebs (1912-1996) është njëri nga pakica e mjekëve që e përdorin vitaminën B17 gjatë trajtimit të pacientëve të tyre. Ai ka zbatuar dhe hulumtime detajore për ndikimin e vitaminës mbi pacientët e sëmurë nga kanceri dhe ka mbledhur mjaft dëshmi për promovimin e saj si shërim për kancerin. Doktor Krebsi ka qenë i shpallur si tradhtar nga ana e ekspertëve prestigjoz të mjekësisë të cilët laetrilin e kanë shpallur si mashtrimin më të poshtër dhe të sofistikuar në historinë e mjekësisë. Vitamina B17 gjendet në farat e kajsisë, por edhe në mel. Përveç kësaj, të pasura me laetril janë edhe mjedhërat e kuqe dhe manaferrat. Dr. Krebsi, deri në vdekjen e tij në vitin 1996 argumentoi se Me rritjen e dozës së vitamines B17 sëmundja e kancerit do të reduktohet me 100%. Tani ju e dini sekretin, konsumoni me shume fara kajsie sepse ato përmbajnë përqendrimin më tëlartë të vitaminës B17 dhe shancat për shërim të plotë janë të mëdha….

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Shendetesi] Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: