islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty96%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty0%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty0%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty0%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty1%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty2%[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Empty
MesazhTitulli: [Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres   [Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres EmptyMon 2 Feb 2015 - 22:53

[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres Stresi A ndiheni shpesh të lodhur? Sidoqoftë nuk ju propozojmë ta pranoni këtë situatë, dhe në vijim ju paraqesim disa këshilla, të cilat do të ju ndihmojnë të ndiheni të fuqishëm dhe energjik!
 Hidratohuni Filloni ditën me një gotë me ujë, e cila ka temperaturën e dhomës (nese është e akullt, trupi juaj do të lodhet edhe më shumë, duke u munduar ta ngrohë atë) dhe vazhdoni me konsumimin e ujit gjatë tërë ditës. Kur jemi të lodhur, ne konsumojmë karbohidrate dhe lëngje, të cilat ndikojnë keq në nivelin e sheqerit në gjak, dhe kjo është arsyeja pse ndihemi edhe më të lodhur. Duke konsumuar ujë, ju do të pastroni organizmin tuaj shumë shpejt nga ato. 
Lëvizni 25 deri 45 minuta kardio-ushtrime, 5 deri 7 herë në javë, do të ju ndihmojnë të bëni gjumë më të mirë, dhe në këtë mënyrë do të jeni më e pushuar gjatë ditës. Gjithashtu do të keni energji të natyrshme pas ushtrimeve. Mos qëndroni shumë para ekranit Qëndrimi i gjatë para ekranit të kompjuterit, është i dëmshëm për sytë tuaj dhe për energjinë gjithashtu. Sa herë që keni mundësi, lëvizni nga tavolina e punës dhe bëni një shëtitje të vogël çlodhëse. Pushimin e drekës shfrytëzojeni për një shëtitje të lehtë, e cila do të ju jep energji ta përfundoni ditën në punë. 
Mirë mëngjesi Nuk mund të zgjoheni nga krevati? Provoni disa ushtrime me frymëmarrje të rregullt, menjëherë posa që të hapni sytë. Është një mënyrë e mirë për ta zgjuar trupin, dhe ta mbani më lehtë energjinë gjatë ditës.
Ushqejeni trupin tuaj Duke u ngutur ti kryeni obligimet, ju konsumoni shumë ëmbëlsira dhe çokollata në tavolinën epunës? Me ketë nuk bëni mirë dhe shumë shpejtë do të ndiheni shumë të lodhur nga tërë ai sheqer. Kujdesuni që ushqimi juaj të jetë i balancuar dhe i pasur me proteina dhe fibra. Sa më shumë molla, brokoli dhe lulelakër.

Merrni vitamina shtesë Femrat zakonisht kanë mungesë të vitaminës D dhe Magnezit, të cilat vitamina i ndihmojnë organizmit ta ruajë energjinë. Preferohet konsumimi i 1000-2000 miligram në ditë i vitaminës D dhe 100-250 mg të vitaminës D si shtesë, apo 2-3 arra dy herë në ditë. Ginseng-i ndihmon organizmin për të qetëuar hormonet e stresit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Shendetesi] 7 mënyra që ta ktheni energjinë, kur ju jeni nën stres
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: