islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty96%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty0%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty0%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty0%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty1%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty2%[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT Empty
MesazhTitulli: [Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT   [Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT EmptyMon 2 Feb 2015 - 22:46

[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT 10 
1. Kur është në Razz dhe e ndjen se është afër Allahut. 
2. Kur e përfundon provimin e tij të fundit. 
3. Kur zgjohet nga gjumi dhe e sheh se e ka mundësinë edhe disa minuta shtesë të flenë. 
4. Kur e pranon një thirrje nga personi që është përmalluar për të. 
5. Kur e shikon personin që e do dhe e gjen se edhe ai shikon në të.
6. Kur takohet me shokët e vjetër përsëri dhe e ndjen se asgjë s’ka ndryshuar. 
7. Kur i prek gishtat e fëmijës së porsalindur. 
8. Kur e pranon një thirrje apo letër të shkruar nga personi që e do dhe në ato momente është i vetëm. 
9. Kur ecën natën, në rrugë të qetë, dhe i rikujton momentet më të bukura të jetës së tij. 
10. Kur e ndjen se ka njeri që me të vërtetë përkujdeset për çështjet e tij.
Nga arabishtja: Irfan JAHIU

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Meditim islam] DHJETË MOMENTET MË TË BUKURA NË JETËN E NJERIUT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: