islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty96%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty0%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty0%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty0%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty1%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty2%[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota?   [Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? EmptyWed 28 Jan 2015 - 16:18

[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? Uji1 Tregohet se sëmundja e çmendurisë kishte prekur ujin e lumit të një qyteti. Kushdo që pinte ujë nga lumi, çmendej. Të gjithë të çmendurit, mblidheshin në një vend dhe bisedonin në një gjuhë të cilën nuk kuptonin njerëzit normal. Vetë mbreti kishte dhënë urdhër që kjo sëmundje të luftohej dhe të parandalohej me çdo mënyrë. Një ditë, kur mbreti u zgjua në mëngjes, pa se mbretëresha e tij ishte çmendur si shumë njerëz të tjerë. Si të gjithë të çmendurit e tjerë, edhe ajo filloi tu takohej të çmendurve të tjerë, hallin e madh që i kishte rënë mbi kokë: Çmenduria e të shoqit të saj, vetë mbretit. Menjëherë, mbreti thirri vezirin të cilin e pyeti:”Ku ishin rojet që lejuan futjen e ujit të infektuar në pallat?” Veziri iu përgjigj:”Të gjithë janë çmendur lartmadhëria juaj!” Mbreti i tha:”Atëherë më sill menjëherë doktorin!” Veziri ia ktheu:”Është çmendur edhe vetë doktori lartmadhëri.” Mbreti tha:”Çfarë është kjo gjëmë kështu?! E kush ka mbetur i shëndoshë në qytet?!” Veziri iu përgjigj:”Për fat të keq, lartmadhëria juaj, të gjithë banorët janë çmendur, përveç meje dhe teje.” Mbreti tha:”O Zot i madh! Do me thënë, unë qenkam sovrani i një qyteti krejtësisht të shkalluar!” Veziri:”Më ndje lartmadhëri, por të gjithë të çmendurit pretendojnë se janë normalë dhe se të çmendurit e vetëm në këtë qytet jemi unë dhe ti.” Mbreti:”Gjepura! Ata kanë pirë ujë nga lumi, prandaj ata janë të çmendurit.” Veziri:”Në fakt, ata thonë se kanë pirë ujë nga lumi me qëllim që të mbrohen nga çmenduria. Kështu, sipas tyre, meqë ne të dy nuk kemi pirë ujë nga lumi jemi të çmendur. Ne të dy jemi si dy kokrra rëre të vetmuara aktualisht. Kurse ata përfaqësojnë shumicën dërrmuese. Ata kanë në dorë drejtësinë, ata e përcaktojnë kufirin mes normales dhe jonormales.” Mbreti uli kokën për pak çaste, mandej shtoi:”Më sill dhe mua një gotë ujë nga lumi i çmendurisë! Çmenduria më e madhe, qenka të jesh normal në një botë plot të çmendur!” Pa dyshimi që zgjedhja bëhet shumë e vështirë, kur bindjet e tua janë të ndryshme nga bindjet e të tjerëve, kur tavani i ambicieve të tua është shumë lart në krahasim me aktualitetin përreth. A do të dorëzohesh para të tjerëve dhe ti nënshtrohesh aktualitetit, duke pirë nga gota?A të ka ngjarë që të dëgjosh fjalë të tilla si:”Filani, filani dhe filani qenkan të gabuar, kurse ti paske të drejtë?!” Nëse të janë drejtuar ty fjalë të tilla, dije se të kanë ofruar të pish nga uji i lumit. Në vendin ku punon, ti je plot energji dhe ambicie, sakaq kolegu yt vjen vonë dhe ka rendiment të ulët. Megjithatë, ai bën karrierë dhe ngjitet në poste, sakaq ti mbetesh aty ku ke qenë. Mos vallë do i reduktosh ambiciet e tua? Mos vallë do e ulësh rendimentin e punës… dhe të pish nga gota me ujë lumi? Mos vallë do të korruptohesh dhe ti si gjithë të tjerët? Elmaz Fida

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] Po ti, a do të pish ujë nga gota?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: