islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
27 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 27 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty96%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty0%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty0%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty0%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty1%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty2%[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin Empty
27012015
Mesazh[Lajmet Ditore] Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin

[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin (u186u)raqqa-isis 
Komandanti i formacionit opozitar Revolucionarët Rakkaha, Ebu Ibrahim, pretendon se forcat e armatosura kurde dhe Ushtria Çlirimtare e Sirisë kanë marrë kontrollin e plotë mbi qytetin kufitar sirian Kobani dhe se kanë shtypur forcat e organizatës terroriste ISIS, raporton Anadolu Agency (AA). Komandanti Ebu Ibrahim, në deklaratën e tij për AA, ka thënë se forcat e Ushtrisë Çlirimtare të Sirisë, Peshmerge dhe grupet e tjera të armatosura kurde në tërësi kanë marrë kontrollin mbi qytetin e Kobanit, ndërsa përleshjet me forcat e ISIS janë duke vazhduar në rrethinën e qytetit. "Kobanin e kemi pastruar nga të gjitha elementet e ISIS-it. Vazhdojnë operacione të pastrimit të vendeve përreth. Disa familje po kthehen në shtëpitë e tyre në qytetin i cili aktualisht ndodhet nën kontrollin e Ushtrisë Çlirimtare të Sirisë dhe forcave kurde", ka thënë Ebu Ibrahim . Observatori për të Drejtat e Njeriut në Siri tha gjithashtu se forcat ISIS-it janë dëbuar plotësisht nga Kobani dhe se përleshjet aktualisht vazhdojnë në fshatrat përreth. Nga observatori po ashtu njoftojnë se forcat opozitare dhe ushtarët kurd janë duke kontrolluar ndërtesat për shkak të rrezikut se terroristët e ISIS-it para largimit nga qyteti kanë vendosur mjete shpërthyese. Konfliktet e forcave opozitare siriane, të mbështetura nga grupet kurde, kundër ISIS-it, në Kobani vazhdojnë tashmë prej 4 muajsh, ndërsa sot janë intensifikuar në fshatra në jugperëndim të qytetit. Avionët e forcave të koalicionit të udhëhequra nga SHBA-të kanë kryer edhe sot mbi Kobanin fluturime vëzhguese.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore]  Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Forcat e ISIS-it mposhten në Kobani, forcat e opozitës siriane dhe kurdët kontrollojnë qytetin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: