islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty96%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty0%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty0%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty0%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty1%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty2%[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit Empty
24012015
Mesazh[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit

[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit (u186u)pegida 
Lëvizja antiislame gjermane, PEGIDA, u duk e çoroditur dje pasi figura publike e saj, Lutz Bachmann, dha dorëheqjen pas një fotoje "selfie" si Adolf Hitleri. Lideri i PEGIDA-s, Lutz Bachmann, dha dorëheqjen si lider i lëvizjes antiislame pasi në rrjetet sociale ishte publikuar një fotografi e tij me mustaqe dhe krehje si ish-diktatori të Gjermanisë, Adolf Hitler. PEGIDA, e cila ka mohuar se kundërshton islamin, apo refugjatët si qëllim në vetvete, ka organizuar manifestime që nga tetori i kaluar. Ndërkohë, manifestimi i djeshëm në Dresden, Lajpcig, u shoqërua me kundërshti mes përfaqësuesve kryesorë të saj. Themeluesit e PEGIDA-s thanë se distancoheshin nga organizatorët e manifestimit për shkak të diferencave ideologjike. Sakaq, llogaria e Lutz Bachmannit në rrjetin social Facebook është fshirë. Zëdhënësja dhe bashkëthemeluesja e PEGIDA-s, Kathrin Oertel, deklaroi se e kaluara e Bachmannit, i cili tashmë ka dhënë dorëheqjen, nuk do të kontribuonte në ndërtimin e besimit për qëllimet e kësaj lëvizjeje.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Gjermani – PEGIDA çoroditet pas dorëheqjes së Lutz Bachmannit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: