islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty96%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty1%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty2%[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed Empty
15012015
Mesazh[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed

[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed (u186u)turkey-youtube-twitter-ban-erdogan-corruption 
Gjykata e shkallës së dytë në Dijarbakir të Turqisë lëshoi një vendim për të ndaluar aksesin në disa seksione të caktuara të disa faqeve të internetit ku u publikua një karikaturë, e cila ndodhet në faqen e parë të numrit të sotëm të revistës satirike "Charlie Hebdo", raporton Anadolu Agency (AA). Ndërkohë, numri i parë i revistës franceze "Charlie Hebdo" pas sulmit ndaj personelit të redaksisë dhe vrasjen e dhjetë gazetarëve më 7 janar, doli dje. Numri i djeshëm është shtypur në tre milionë kopje, ndërsa në faqen e parë është një karikaturë e Profetit Muhamed. Një gjykatë në Dijarbakir duke marrë në konsideratë kërkesën e avokatëve Ercan Ezgina mbi kufizimin e disa seksioneve të portaleve të internetit që publikojnë karikaturat e profetit Muhamed, karikatura të publikuara në kopertinën e revistës franceze. Pas kërkesave në fjalë trupi gjykues ka deklaruar se kanë vendosur të ndalojnë aksesin në seksione të caktuara të disa portaleve në internet që ka publikuar karikaturën në fjalë në faqen e parë. Në vendimin gjyqësorë thuhet: "Mbrojtja e lirisë së shprehjes është e rëndësishme për të gjithë. Liria e shprehjes është subjekt i kufizimeve si dhe të drejtat e tjera personale dhe lirive. Në këtë kontekst, liria e shprehjes nuk i jep të drejtë një personi të veçantë që të thotë çdo gjë për një person tjetër. Ndonjëherë liria e shprehjes mund të jetë në konflikt me të drejtat personale të të tjerëve ". Ajo ka vënë në dukje se në rrethana të caktuara vlerat fetare, nderi dhe dinjiteti i një personi është mbi lirinë e shprehjes. Gjykata në përfundim është shprehur se liria e shtypit është e rëndësishme por po kaq e rëndësishme është edhe vlera ndaj besimit fetar. Profeti për një fe është shumë i rëndësishëm dhe si rrjedhojë çdokush duhet ta respektojë të paktën sa liria e fjalës thuhet ndër të tjera në vendimin e gjykatës.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Turqia bllokon qasjen ne faqet ku u publikuan karikaturat e Profetit Muhamed

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: