islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty96%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty1%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty2%[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike Empty
15012015
Mesazh[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike

[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike (u84u)aa%20bik%20tr 
Mënyra e vetme për të luftuar urrejtjen është që urrejtjes ti kundërpërgjigjemi me dashuri dhe dhembshuri”, tha kreu i Dijanetit turk, Mehmet Gormez në takimi e 7-të të përfaqësuesve të bashkësive islame të shteteve të Ballkanit, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi i krerëve të bashkësive islame të shteteve të Ballkanit u mbajt në qytetin turk Edirne, e organizuar nga Dijaneti i Turqisë. Kryetari Dijanetit të Turqisë, Mehmet Gormez në fjalën e tij të hapjes komentoi çështjen e urrejtjes, por edhe nevojën e bashkëpunimit të ndërsjellë në mes të shteteve të Ballkanit dhe Turqisë. "Vlerësoj se ka vetëm një mënyrë për të luftuar islamofobinë, dhe kjo është për t'iu përgjigjur urrejtjes me dashuri dhe dhembshuri. Urrejtjen nuk mund të largoj urrejtja. Kjo kërkon gjuhën e urtësisë", tha Gormez. Ai tha se midis Turqisë dhe shteteve të Ballkanit, si në të kaluarën, duhet të iniciohet uniteti dhe bashkimi. Ai theksoi se uniteti i Stambollit, Sarajevës, Shkupit dhe Sofjes tani ka rëndësi më të madhe se në të kaluarën. "Baraspesha Osmane sot ka lënë detyra të mëdha Anadollit dhe Rumelisë. Rivendosja e marrëdhënieve mes bashkësive islame të Turqisë dhe shteteve të Ballkanit është e rëndësishme për të gjithë botën muslimane. Për këto arsye, ne detyrohemi që të takohemi më shpesh. Dijaneti i Turqisë është në shërbim të vëllezërve tanë në Ballkan. Duke thelluar miqësinë ekzistuese, bashkëpunimi ynë duhet të marrë karakter sistematik ", tha Gormez. Ai theksoi nevojën për të punuar në zhvillimin e rajonit dhe se në këtë drejtim është e nevojshme që të riformulohet edukimi dhe shërbim fetar. Takimi i këtij viti i përfaqësuesve të bashkësive islame të Ballkanit do të zgjasë tri ditë. Përveç përfaqësuesve të bashkësive islame :
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Turqi, mbahet takimi i 7-të i përfaqësueseve të komuniteteve muslimane të shteteve ballkanike

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: