islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty96%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty0%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty0%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty0%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty1%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty2%[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave Empty
10122014
Mesazh[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave

[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave (u130u)freedom-guantanamo-bay 
Shtetet e Bashkuara kanë rritur nivelin e sigurisë nëpër përfaqësitë e tyre diplomatike dhe baza të tjera në vende të ndryshme të botës për shkak të publikimit të një raporti të Senatit me detaje të metodave dhe torturave të ushtruara nga CIA ndër vite. Raporti prej 480 faqesh do të bëhet publik gjatë ditës së martë dhe në qendër të tij janë detaje nga metodat e përdorura nga CIA gjatë marrjes në pyetje të të dyshuarve si terroristë në luftën kundër Al Kaedas pas sulmeve të 11 shtatorit 2011. Përmbajtja e raportit mund të nxisë reagime të dhunshme ndaj ambasadave dhe bazave amerikane. Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se mundësia e sulmeve është e lartë. Raporti i plotë i Komitetit të Inteligjencës në Senat përmban rreth 6 mijë faqe. Publikimi i tij është shtyrë për shkak të mosmarrëveshjeve në Uashington mbi atë se çfarë duhet të bëhet publike. Këto marrëveshje janë tejkaluar dhe një përmbledhje prej 480 faqesh do të bëhet publike. Gjatë presidencës së Presidentit Bush, operacionet e CIA-s të njohura në radhët e vetë agjencisë sekrete si “Zhvendosje, dënim dhe pyetje” transportuan rreth 100 të dyshuar terroristë në ato që njihen si “baza të errta” të vendosura jashtë Shteteve të Bashkuara, në vende ku liritë dhe të drejtat e njeriut nuk respektohen. Më e famshmja e këtyre bazave ishte ajo e Guantanamos. Në analizën e Jon Sopel, redaktor i BBC për Amerikën e Veriut, raporti edhe pse i cunguar në 480 faqe mund t’u japë përgjigjje tri pyetjeve. A ishin metodat e marrjes në pyetje më çnjerëzore nga sa është pranuar zyrtarisht deri më tani nga agjencia? Përgjigjja është po, thotë Sopel. A i shërbyen këto metoda, teknika e tortura sigurisë në Shtetet e Bashkuara? Për Sopel përgjigjja e kësaj pyetjeje është jo. Dhe e fundit, a ishin të sinqertë zyrtarët e CIA-s me Shtëpinë e Bardhë gjatë procesit të marrjes në pyetje të të dyshuarve? Përsëri për Sopel përgjigjja është jo. Më herët, Sekretari i Shtetit, John Kerry i kërkoi Dianne Feinstein që të merrte në konsideratë një tjetër datë për publikimin e raportit, por kryetarja e Komisionit të Inteligjencës në Senat tha se është e vështirë të qendet një kohë ideale për këtë çështje të ndjeshme.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Publikimi i raportit për CIA-n, SHBA rrit sigurinë e ambasadave

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: