islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty96%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty0%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty0%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty0%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty1%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty2%[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami Empty
05122014
Mesazh[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami

[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami (u186u)krishter
SARAJEVË (AA) - Talib Shareef, imam i Xhamisë Kombëtare në Washington, për "CBN News" amerikane foli për lutjen e fundit Muslimane në Katedralen Kombëtare në Washington, i cili ka nxitur një debat nëse muslimanët mund të luten në vende krishtere të kultit, raporton Anadolu Agency (AA). Mediat amerikane kanë raportuar se Katedralja në Washington ishte e mbushur me tingujt e lutjeve të besimtarëve muslimanë që është, siç thonë ata, një moment historik për dialog dhe bashkëjetesë paqësore të pjesëtarëve të besimeve të ndryshme fetare. Në një pjesë e katedrales u hoqën karriget që të mundësohet vendosja e qilimit në dysheme dhe ambienti u rregullua për besimtarët muslimanë. Në një pjesë të saj ishin vendosur karrige për besimtarët e moshuar që lutjen ta bëjnë ulur. Sipas mendimit të Imam Shareefa, ngjarja ishte një shembull i madh dhe një model i bashkëpunimit ndërfetar që duhet të ndiqet nga vendet e tjera. Shareef tha se ka precedent në mësimet islame në të cilën profeti Muhamed bën thirrje për të krishterët që të luten në xhami. Imam Shareefi thekson së për qëllim të bashkëpunimit ndërfetar dhe dialogut është i gatshëm për të pritur besimtarët e krishterë që të luten në Xhaminë Kombëtare të Washingtonit. Shareef theksoi se organizata terroriste ISIL paraqet kërcënim të paqes dhe dialogut ndërfetar, dhe kjo është një grup i përbërë nga kriminelë dhe dështakë. "I gjithë grupi është i përbërë nga kriminelë," tha Imam Shareef pasi që në Shtetet e Bashkuara gjithnjë e më tepër flitet për kërcënimet e ISIL në vendin e tyre. Ky imam, së bashku me udhëheqësit e tjerë muslimanë në Shtetet e Bashkuara dënoi publikisht sulmet e ISIL duke theksuar se "shumica e botës muslimane, pjesëtarët e ISIL nuk i konsideron musliman".:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Imami në Washington fton të krishterët të luten në xhami

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: