islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty96%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty0%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty0%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty0%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty1%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty2%[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" Empty
05122014
Mesazh[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe"

[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" (u186u)ny-jpg20141205125259
Pas Fergusonit dhe vrasjes së afro-amerikanit Michael Brown, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë organizuar protestat e reja të qytetarëve për shkak të rastit të ri me prejardhje racore. Qytetarët amerikan dhe dje kanë dalë në rrugët e New York-ut dhe Washingtoni-t në mënyrë që të shprehin pakënaqësinë e tyre në lidhje me vendimin e jurisë për të mos ndjekur penalisht policin e bardhë i akuzuar për vrasjen e afro-amerikanit Eric Garner, raporton Anadolu Agency (AA). Ndërkohë ky rast ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik kur në internet u shfaq video në të cilin shihet se polici Daniel Pantaleo e shtrëngon në fyt 43-vjeçarin Eric Garner, i cili vuante nga astma, teksa ky thërriste "Nuk marr dot frymë!". Garner vdiq disa minuta më vonë nga ndalimi i zemrës. Vendimi i gjykatës për të mos e akuzuar policin për vdekjen e njeriut me ngjyrë, Eric Garner ka nxitur një debate serioz për shfaqjen e racizmit dhe diskriminimit në Shtetet e Bashkuara. Në shenjë proteste me mijëra protestues janë mbledhur në Foley në New York, ku brohorisnin me slogane të tilla si "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe". Të mbledhurit pas kësaj marshuan në disa zona të Mahnattanit. Herë pas here ka pasur edhe konfrontime mes policisë dhe protestuesve të cilët u përpoqën të bllokojnë trafikun në këto zona. Protestat janë mbajtur edhe në sheshin "Times Square" ku në orët e vona të mbrëmjes pati konfrontime në mes të forcave të rendit dhe protestuesve. Me këtë rast policia arrestoi një numër të madh të personave të cilët bllokuan rrugën, pavarësisht paralajmërimeve të policisë që të shpërndaheshin. Një grup tjetër i protestuesve bllokuan trafikun para qendrës Barclay në Brooklyn. Protestuesit të mbledhur kanë hyrë në valixhet që mbanin me vete dhe kështu për 15 minuta bllokuan trafikun në këtë pjesë të qytetit. Sipas informacionëve të fundit, gjatë protestave të djeshme në New York janë arrestuar mbi 80 persona. Përveç se në New York edhe në Washington janë mbledhur qindra njerëz për të shprehur pakënaqësinë për shkak të vendimit të gjykatës që polici mos të akuzohet për vdekjen e Garnerit. Protestuesit marshuan drejt ndërtesës së Departamentit amerikan të Drejtësisë dhe me këtë rast brohorisnin me slogane: "Policia raciste" dhe "Nuk duam policë vrasës". Përveç në Washington dhe New York, protestat janë mbajtur edhe në Chicago, Ferguson, Los Angelos dhe Boston.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe" :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Vazhdojnë protestat në SHBA: "Nëse nuk ka drejtësi nuk ka as paqe"

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: