islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty96%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty0%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty0%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty0%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty1%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty2%[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni Empty
05122014
Mesazh[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni

[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni (u186u)chechen-grozni
Çeçeni Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në kryeqytein e Çeçenisë, Grozni. Sulmi ndaj një post blloku të policisë ka lënë të vrarë 10 policë dhe dhjetë sulmues gjithashtu. Luftimet mes sulmuesve dhe policisë ndodhën pikërisht në momentet kur Putin ishte duke mbajtur një fjalim, duke thënë se askush nuk mund ta ndryshoj hartën e Rusisë. Dhjetë policë dhe 10 militantë të dyshuar janë vrarë, njofton Komiteti Kombëtar Anti-terrorizëm i Rusisë (AKR), duke shtuar se 28 persona janë plagosur nga radhët e policisë. Megjithatë, Putin vlerësoi udhëheqësin e Çeçenisë, Ramazan Kadirov, për kryerjen e një "operacioni profesionist" të sigurisë. Pamjet të marra nga Reuters treguan përleshjet mes sulmuesve dhe policisë, duke vënë në dukje se sulmuesit kanë përdorur armë zjarri. Një video e postuar në YouTube sugjeroi se sulmuesit kishin hyrë Grozni, si “hakmarrje" për atë që e quajtën shtypje të grave myslimane. Lideri Çeçen Ramazan Kadirov mban një kontroll të fortë në Çeçeni pas luftërave të viteve 1994-1996 dhe 1999-2000, por lëvizjet për pavarësi janë përhapur në të gjithë rajonin me shumicë myslimane të Kaukazit të Veriut. Në muajin tetor, pesë policë u vranë dhe 12 u plagosën në Grozni në një sulm me bombë vetëvrasëse. /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve në sulmin e djeshëm në Çeçeni

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: