islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty96%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty0%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty0%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty0%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty1%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty2%[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor Empty
22112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor

[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor (u186u)zekatt
Qeveria e Egjiptit ka vendosur të marrë paratë e grumbulluara nga zekati dhe bamirësitë, për të mbuluar deficitin bugjetor. Lajmin e bën të ditur e përditshmja egjiptiane Al-Araby Al-Jadid. Ky vendim ka ngjallur frikën si në mesin e analistëve ekonomikë, ashtu edhe te ata që punojnë në sektorin e bamirësisë. Vlera e buxhetit të zekatit në Egjipt vlerësohet të jetë rreth 2.5 miliardë dollarë. Sipas Al-Araby Al-Jadeed, Presidenti egjiptian Abdel Fattah Al-Sisi urdhëroi krijimin e fondit nën mbikqyrjen e Sheikhut të El-Az'harit, i cili përfaqëson autoritetin më të lartë fetar në vend. Anëtarët e bordit të përfshijnë një numër të ekspertëve, ekonomistëve dhe figurave publike. Agjencia e lajmeve Anadolu kishte cituar më herët një anëtar bordi të ketë thënë se bordi është duke diskutuar planet për menaxhimin e fondeve të zekatit dhe për ti investuar ato në bankat që gjenerojnë të ardhura (banka që përdorin norma të larta të interesit). Vitin e kaluar, Dar Al-Ifta Al-Misriyyah, institucion fetar i Egjiptit, lëshoi një fetva duke lejuar përdorimin e Zekatit dhe Sadakasë për "projekte që gjenerojnë të ardhura sociale" për vendin. Analistët ekonomistë frikësohen se qeveria do të përdorë këto fonde për të mbuluar një pjesë të deficitit buxhetor për këtë vit fiskal, i cila filloi në korrik 2014. Analisti ekonomik Ahmed Ibrahim i tha Al-Araby Al-Jadeed se qeveria po përballet me problemin e aseteve “likuide” për të mbuluar deficitin buxhetor, sidomos pas shfrytëzimit të të gjitha mjeteve të kredive vendase dhe pas shterrjes së shansave nga donatorët e Gjirit. Vlen të përmendet se Arabia Saudite, Kuvajti, dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë siguruar ndihmë financiare për Egjiptin që prej përmbysjes së presidentit Mohamed Morsi. Sipas një zyrtari të bamirësisë, i cili kërkoi të mbetet anonim, qeveria ka filluar tashmë për të gjetur fonde bamirësie pasi ajoka blokuar mijëra qendra të bamirësisë vitin e kaluar, vetëm pse ato përkrahnin qeverinë e zgjedhur të presidentit Mursi. Ai gjithashtu vuri në dukje se të varfrit janë ata që vuajnë nga politikat e qeverisë, sidomos pasi ka dyshime serioze se paratë e zekatit do të përdoren për ata në nevojë. /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Egjipti zapton parate e zeqatit per te mbuluar deficitin bugjetor

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: