islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty96%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty0%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty0%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty0%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty1%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty2%[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë Empty
19112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë

[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë (u130u)israeli-soldiers-arresting-palestinian-boy-prisoner-detainee
Ushtria izraelite ka mbajtur të arrestuar rreth 10.000 fëmijë palestinezë në zonën perëndimore të Jerusalemit, në periudha të ndryshme kohore, nga viti 2000 deri më sot, informoi një zyrtar i Organizatës për Çlirimin e Palestinës, raporton Anadolu Agency (AA). "Izraeli nuk jep asnjë imunitet për fëmijët dhe rregullisht shkel marrëveshjet ndërkombëtare për të drejtat e fëmijëve, duke i poshtëruar apo torturuar ata, duke u mohuar atyre një gjykim të drejtë," tha Issa Qaraqe, kreu i Komisionit për të burgosurit palestinez të Organizatës së Çlirimit, thuhet në një deklaratë për media. Në deklaratë, me rastin e 25-vjetorit të Konventës mbi të Drejtat e Fëmijëve të miratuar nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, Qaraqe shtoi se izraelitët mbanin nën arrest rreth 3.000 palestinezë, në periudha të ndryshme të qershorit të këtij viti, nga të cilat 30 për qind janë fëmijë. Shumica e fëmijëve të arrestua janë nga Jerusalemi, shton zyrtari. Rreth 95 për qind e fëmijëve në paraburgim, keqtrajtohen fizikisht dhe torturohen, nga stafi i sigurisë izraelite, tha ai. Së paku edhe 300 fëmijë ende mbahen të arrestuar në burgjet izraelite, tha Qaraqe. Asnjë zyrtar izraelit nuk ka komentuar mbi akuzat e Qaraqe. Në pjesët e pushtuara të Jerusalemit lindor shpërthyen tensione në fillim të korrikut të këtij viti, kur kolonët hebrenj rrëmbyen dhe vrarë një djalë palestinez nga rajoni Shuafat. Atmosfera në qytet u bë edhe më e tensionuar, kur në fund të tetorit, autoritetet izraelite mbyllën kompleksin e xhamisë Al Aksa, pas vrasjes së një rabini. Në të gjithë Izraelin janë arrestuar më shumë se 7000 palestinezë, sipas Ministrisë palestineze të çështjes së të burgosurve./aa/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Që nga viti 2000, Izraeli ka mbajtur nën arrest 10.000 fëmijë palestinezë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: