islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty96%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty0%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty0%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty0%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty1%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty2%[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti Empty
13112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti

[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti (u186u)187_dentist_png
Skandal mjekësor në Britaninë e Bashkuar! 22 mijë pacientë dentarë në Mbretërinë e Bashkuar mund të jenë infektuar me virusin HIV, Hepatit B ose C, pasi kanë marrë shërbime nga një stomatolog që nuk respektonte standardet e higjienës gjatë përvojës së tij 32-vjeçare, raporton "Daily Mail". Stomatologu Desmond D’Mello është pezulluar nga puna, ndërsa shërbimi mjekësor në Angli po kërkon mijëra pacientë për t'u bërë analizat për viruse apo infeksione të rrezikshme. Hetimet nisën kur një 23-vjeçare (foto) humbi jetën pas trajtimit nga stomatologu 60-vjeçar D’Mello, i cili ishte pezulluar nga Këshilli i Përgjithshëm Dentar, pikërisht për shkak të praktikave të varfra higjienike. Një kamerë e fshehtë e vënë në ambientet e punës së tij ka treguar që dentisti nuk pastronte siç duhet pajisjet e punës, përdorte të njëjtën gjilpërë disa herë, ndërsa thuhet se ka shfrytëzuar mjetet të cilave iu kishte skaduar afati përpara 20 vitesh. Kjo ngjarje ka sjellë reagime nga drejtues të organizmave dentarë ndërkombëtarë, të cilët janë shprehur se vënia e jetës së pacientëve në rrezik ishte e pajustifikueshme. Në 25 vitet e fundit, 10 mijë pacientë kanë rezultuar me virusin HIV në Britaninë e Madhe. /shekulli/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Britani, 22 mijë vetë mund ta kenë marrë virusin HIV te dentisti

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: