islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty96%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty0%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty0%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty0%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty1%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty2%[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave Empty
13112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave

[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave (u186u)guantanamo-men
Pasi ka humbur pesë vjet së jetës së tij në paraburgim, një ish i burgosur, i shpallur i pafajshëm, vendosi ta rrëfej historinë e tij për qëndrimin në Guantanamo. Ish i burgosuri turk Murat Kurnaz, u zotua të mos heqë dorë nga lufta e tij për të treguar historinë e torturës në objektin e paraburgimit në Gjirin Guantanamos. "Kam humbur pesë vjet të jetës sime në Guantanamo. Unë nuk do të heqë dorë nga lufta ime për të treguar historinë e torturës nga ana e qeverisë së SHBA-ve dhe vazhdoj të flas me të tjerët për Guantanamon," tha Kurnaz për Agjencinë Anadolu. Kurnaz shkoi edhe në Gjenevë për ti bërë thirrje OKB-së dhe qeverisë amerikane që të mbyllë qendrën e paraburgimit në Guantanamo. Vetëm një ditë para fillimit të panelit dy-ditor të organizuar nga Komiteti i Kombeve të Bashkuara për Torturën, Kurnaz dëshmoi përpara komisionit vitet e torturës. "Unë u arrestova në Pakistan në vitin 2001, kur isha 19 vjeç, pa më dhënë asnjë shpjegim. Policia pakistaneze më shiti tek forcat amerikane për një shumë prej 3,000 dollarësh. Unë u dërgova fillimisht në Kandahar, Afganistan dhe më pas u transferova në Guantanamo," tha ai. "8 vjet pasi u lirova, ende nuk mund të besoj se Guantanamo është akoma e hapur," shtoi ai. Edhe pse Presidenti i SHBA-ve Barack Obama premtoi të mbyllë Gjirin Guantanamo në Kubë pesë vjet më parë, ai ende mbetet i hapur. "Kam pritur nga amerikanët që të më trajtojnë mua në mënyrë të drejtë, por unë jam rrahur gjatë paraburgimit, koka ime ishte duronte mbytjet me ujë dhe goditjet elektrike janë aplikuar përditë në trupin tim," tha ai. Kurnaz shtoi se ai gjithashtu vuajti shtypjen fetare: ". Kur ne ishim duke u falur, ata përplasnin dyert duke dëgjuar muzikë me zë të lartë dhe duke hedhur ujë mbi ne". "Tortura dhe tortura psikologjike ende vazhdojnë atje," tha ai. - "Kurrë nuk e kam humbur shpresën" Kurnaz tha se ai ishte i privuar nga ushqimi për periudha të gjata kohore dhe mund të kishte vdekur si shumë të burgosurve të tjerë. "Megjithatë, kurrë nuk e kam humbur shpresën se do të lirohem një ditë dhe kam ëndërruar të blem një motor, kur u lirova", tha ai. Ai shtoi se më shumë se gjysma e 148 të burgosurve u liruan nga të gjitha akuzat, por se SHBA ende është duke refuzuar për lirimin e tyre.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Ish i burgosuri i Guantanamos rrëfen tmerrin e torturave

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: