islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty96%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty0%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty0%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty0%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty1%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty2%[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës Empty
11112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës

[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës (u181u)2014
Gazeta "Kurir" hapet me titullin: "Incident ndërkombëtar. Rama pështyu mbi serbët në mes te Beogradit". Aty thuhet: "Kryeministri shqiptar theksoi se Kosova e pavarur është një realitet që Serbia duhet ta pranojë. Vuçiq ja përplasi fytyrës të ftuarit të tij: Kosova është pjesë e Serbisë dhe këtë do t’ua them edhe në Shqipëri". Pastaj gazeta përgënjeshtron tezën e kryeministrit shqiptar se ai e kish paralajmëruar Vuçiqin në takimin e tyre përpara konferencës së shtypit. "Rama në takimin ‘tet a tet’ nuk e ka hapur çështjen e Serbisë Jugore dhe ka dalë në konferencë me letër në dorë, për të lexuar provokimin e përgatitur". Në një titull të një shkrimi të vogël që e shoqëron me foto diskredituese për kryeministrin, kjo e përditshme shkruan: "Vuçiq kapi kokën me dorë kur Rama foli për Kosovë e Metohinë. Ai u befasua kur dëgjoi mysafirin nga Tirana që promovonte pavarësinë e Prishtinës". Kjo gazetë i kushton plot tre faqe kësaj teme. Një tjetër e përditshme gazeta "Alo" i thur lavde kryeministrit vendas: "kryeministri serb ia preu këmbët provokatorit. Nuk ja lejoj askujt që ta poshtërojë Serbinë në mes të Beogradit". Pas takimit me kryeministrit serb, Rama ka qenë shumë i nervozuar dhe "ju ka bërtitur bashkëpunëtorëve të tij" shkruan "Alo", duke dhënë një peizazh krejt të kundërt me atë të delegacionit shqiptar, që e përshkruante Vuçiqin të nervozuar gjatë drekës dhe që iu desh të pinte tre gota verë përpara se të fliste me Ramën. Gazeta tradicionale e Beogradit "POLITIKA", që gjithmonë mbron politikat qeveritare, pavarësisht se kush është në pushtet, titullon në faqe të parë: "PROVOKIM I RI SHQIPTAR". Ajo ka si nëntituj shprehjen e kryeministrit Rama..."duhet ta pranoni Kosovën" dhe atë të homologut të tij serb "...nuk lejoj poshtërim në Beograd". Po kjo gazetë boton një shkrim të analistes Biljana Bokovic që titullohet: "Dronizimi i Serbisë". Ajo komenton: "Ja se ç''''''''''''''''mund të ndodhë me atë që të qëllon me shpullë dhe ti i kthen faqen tjetër. Ai të qëllon përsëri", shkruan Bokovic, duke hequr një paralele mes historisë së dronit në stadium dhe vizitës së Ramës". Pastaj vazhdon: "Po të vendosemi në lëkurën e kryeministrit serb dita e djeshme për të qe më e vështira. Shumica e qytetarëve të Serbisë dhe radikalët e kanë përjetuar si shuplakë të nxehtë". Kjo analiste tallet dhe me RTS-në, televizionin publik që nga frika e skandalit, nuk e dha fjalën e Ramës me përkthim serbisht. "Ekspertët e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Vuçiq nuk reagoi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ai qe mes dilemës: të ishte i ashpër dhe të merrte kritika ndërkombëtare, apo të ishte më i butë dhe t’i shmangte ato. Por, ai s''''''''''''''''bëri as njërën as tjetrën. Prandaj droni i dytë mbeti i pa sqaruar". Ndërsa gazeta tabloid "Blitz" ka për titull të saj të madh: "Katër provokimet e Ramës në mes Serbisë". Sipas gazetës ato janë: Vuçiq ka pritur plot 34 sekonda që Rama të dalë nga makina. Ftesa e Ramës për të njohur Kosovën Në Preshevë kryeministrin shqiptar e presin 15 mijë njerëz. Në vend të lapidarit të UÇK-së që qeveria serbe e “shkuli” dy vite më parë, tani Ramën do e presë një lapidar i ngritur me lule në qendër të Preshevës.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Shtypi serb: Ja katër provokimet e Edi Ramës

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: