islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty96%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty1%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty2%[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria Empty
10112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria

[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria (u130u)syrian-children-going-to-school-in-turkey%20-%20Copy
Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria E hëne 10 Nëntore 2014 12:41 Qeveria turke është duke ofruar një gamë të shërbimeve arsimore për më shumë se 150.000 fëmijë refugjatë sirianë, tha ministri turk i Arsimit Kombëtar Navi Avci. "Unë i bëj thirrje gjithë botës që të jenë të ndjeshëm ndaj nevojave të fëmijëve sirianë," tha ministri në një fjalim të mbajur në Konferencën Botërore të UNESCO-s për Arsimin. Avci vuri në dukje se qeveria turke ka luajtur një rol të rëndësishëm në sigurimin e arsimimit të fëmijëve refugjatë. Ministri tha gjithashtu se bota mbetet e heshtur, dhe fëmijët e Sirisë vazhdojnë të paguajnë çmimin më të lartë për mbijetesë. Të paktën 1,5 milionë refugjatë sirianë aktualisht jetojnë në Turqi, dhe qeveria turke ka shpenzuar më shumë se 4.5 miliardë dollarë për ti ndihmuar ata, ka thënë ministri. "Shumë më tepër fëmijë jetojnë në komunitetet pritëse se në kampet e refugjatëve në Turqi. Aktualisht 70,000 fëmijë marrin arsim në kampet speciale, kurse 71.500 të tjerë shkojnë në shkolla jashtë kampeve. " "Megjithatë, vetëm rreth 150.000 prej këtyre fëmijëve janë në gjendje të marrin një arsim cilësor, ndërsa 200.000 prejt tyre kanë nevojë të regjistrohen në shkollë", tha ai. Siria është kapluar nga luftimet pothuajse konstante që kur regjimi nisi një goditje të dhunshme në përgjigje të protestave anti-qeveritare në mars 2011, duke shkaktuar një konflikt i cili ka degjeneruar në luftë civile. Të paktën 100.000 vdekje janë numëruar në konflikt që nga korriku 2013. /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Turqia ofron edukim cilësor për fëmijët refugjat nga Siria

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: