islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty20%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty7%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty37%Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. Empty
MesazhTitulli: Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>..   Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. EmptySun 9 Nov 2014 - 0:24

Mitet janë rrëfime me bazë historike, por janë të ndërthurura me elemente mitike…Mitet krijohen, por edhe ndryshohen. Ndryshohen në periudha të vrullshme historike, kur identitetet hyjnë në faza kritike…Në periudha të tilla kohore, mitet janë si me thënë disa prej mjeteve, instrumenteve, në lindje të identiteteve…
Mitet rreth Ditës së Shën Gjergjit dhe Ditës së Shën Mitrit janë krijuar në Mesjetë. Mesjeta në anglisht quhet: Dark Age, Periudha e Errësirës…
Sipas llogaritjeve të lashta pagane, Dita e Shën Gjergjit shënonte fillimin e stinës së verës, kurse Shën Mitri shënonte fillimin e stinës së dimrit…
Për fillimin e stinës së verës, mbas dimrit të gjatë e të vështirë, për paganët s’kishte gëzim më t’mirë, prandaj e shënonin, e kremtonin me gëzim, me dëshirë...
Kurse për fillimin e stinës së dimrit, mbas verës së bereqetshme, me plotë begati, sërish e shënonin, por tani me frikë, me lutje hyjnive, që dimri të jetë i butë, jo i vështirë, që të shpëtonin pa u ngrirë…!
Shkurt, këtyre ditëve të shënuara, festave të lashta pagane, Kisha në Mesjetë ju dha ngjyra kristiane…
Është një nga shenjtorët më të nderuar në Lindjen e krishterë, që kujtohet nga Martiriologu Romak. Të dhënat historike për jetën dhe martirizimin e tij janë të pakta e kontradiktore. Kishat ortodokse e quajnë “Megalomartire” – “Martir i madh” dhe e kremtojnë më 26 tetor. Pa marrë parasysh gojëdhënat e shumta, që e lidhin fundin e tij me Selanikun, ka shumë mundësi që Shën Dhimitri të jetë martirizuar në Sirmio, Sremska Mitrovica e sotme në Vojvodinë, ku ai mund të ketë qenë diakon aty nga fundi i shekullit IV. Ka mundësi edhe që kulti i martirit të jetë përhapur përtej kufijve të qytetit të tij kur Leonci, prefekt i Ilirikut, caktoi si seli të vetën Selanikun e sotëm në provincën greke të Maqedonisë. Me sa duket, ishte ai që ndërtoi dy kisha të mëdha për nder të Shenjtit ndër të dy qytetet që kujtuam më sipër. Nuk ka dyshim se Shën Dhimitri nisi të nderohej më parë në Sirmio, pastaj në Selanik. Por pas shkatërrimit të Sirmit, rreth vitit 441, Selaniku u bë qëndra e re e vetme e kultit të Martirit dhe vend i njohur shtegtimesh. Ka shumë mundësi që reliket e tij të jenë mbartur këtu rreth viti 418, ndonëse sot nuk ka asnjë provë që ta vërtetojë këtë.
Historikisht mund të themi me siguri vetëm se kemi të bëjmë me një martir të krishterë me emrin Dhimitër, që kujtohet në liturgjinë bizantine e festohet posaçërisht ndër kishat Lindore. Bazilika maqedone kushtuar shenjtit, e djegur në vitin 1917, ishte e zbukuruar me mozaikë të çmuar, të realizuar në mijëvjeçarin e parë të krishterimit, ndër të cilat Dhimitri paraqitej me veshje diakonale, ndonëse zakonisht paraqitet i veshur si ushtar, Emri Dhimitër është shumë i përhapur në Shqipërinë e jugut e ndërmjet arbëreshëve. Kujtojmë se fshati i njohur arbëresh Shën Demetrio Corone apo shkurtimisht Shën Mitri.

Sipas gojedhenave ai ka qen nje luftatar i krishter qe ka perhap krishterimin dhe esht vrar nga romaket ...dhe te krishteret ortdoks e quajn deshmorin cudiberes dhe te lavdishem ... ai ne fakt esht vra me 26 tetor edhe e festojn te krishteret ortodkos ..por e bejn fetsen e tij edhe me 8 nentor qe ka edhe nga "muslimanet " qe e fetsojn ket dit pagane idhujtare sipas te cileve sipas kalendarit te krishter ne ket dit mbaron vjeshta dhe fillon dimri ..te dashurit musliman per fat te keq ne ket nat bejn dark te madhe me embelsira e me lakra e me mish qe esht ber tradit qe te gatuhet ky gatim ne ket dit ..!!!!... POPULLI JON MUSLIMAN AKOMA KA NEVOJ TE PASTROHET NGA PAGANIZMAT ... DHE IDHUJTARIT...LARGORUNI VELLEZER DHE MOTRA FESTAVE PAGANE IDHUJTARE DHE KAPUNI PER LITARIN E ALL-LLAHUT QE TE MERRNI MESHIREN E E ALL-LLAHUT ..DHE JO HIDHERIMIN E TIJ DUKE FESTUAR KETA FESTA ...
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>.. 1385793_1560221907545075_2852738153477592576_n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Per muslimanet qe festojn diten e "SHEN MITRIT"...МИТРОВ ДЕН me 8 nentor ..Kush ka qen ky ...>>..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: