islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty96%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty0%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty0%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty0%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty1%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty2%[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Empty
08112014
Mesazh[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së

[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së Komunikat-198x198
Ministria e Brendshme (MPB) bëri të ditur se po heton komunikatën e lëshuar me emblemën e UÇK-së për sulmin ndaj Qeverisë. “Hetimet po vijojnë”, ka qenë përgjigja e shkurtër e MPB-së, duke mos dhënë detaje të tjera. Prokuroria Publike në Shkup gjithashtu ka theksuar se ka ndërmarrë veprime para hetimore lidhur me marrjen e përgjegjësisë për sulmin ndaj qeverisë më 28 tetor, nga ana e një organizate të ashtuquajtur UÇK. Prokuroria ka theksuar se ka të gjitha provat e sulmit nga granatat e hedhura dhe ekspertizat e tjera, ndërsa do të ndërmirren masa edhe për zbulimin e veprimit të dërgesës së komunikatës përmes postës elektronike, informoi Kanal5. (INA) “UÇK” mer përgjegjësin për sulmin me granata ndaj Qeverisë në Shkup Përmes një komunikate që mban emblemën e Ushtrisë Çlirimtare Kombetare (UÇK) merret përgjegjësia për sulmin me granata nda Qeverisë së Maqedonisë më 28 tetor. Komunikata është publikuar nga Alsat M, duke theksuar se në postën e tyre elektronike ka mbërritur kjo komunikatë e dërguar me emrin “Debatik Sharri”. Në këtë komunikatë më tutje theksohet si më poshtë: “Mbrëmjen e 28 tetorit , nga ora 20.30 deri në orën 21 njësiti elitar ” Hasan Prishtina ” në mënyrë të koordinuar goditi godinën e Qeverisë, Gjykatën dhe kishte në fokus goditje një Stacion Policor në Shkup. Koha e zgjedhur dhe mosgoditja e Stacionit Policor u bënë për të ruajtur jetët njerzore”, thekson komunikata, që në fund është firmosur nga Kushtrimi. Njëkohësishte është lëshuar edhe një deklaratë politike gjithashtu e firmosur nga Kushtrimi ku mes tjerash thuhet se “Marrëveshja e Ohrit nuk po gjen zbatim. Ajo është stërkequr si mos më keq. Tejzgjatja e zbatimit të saj, qasja shovene e qeverisë ndaj Shqiptarëve , terrori maqedon i qeverisë shovene ka zbritur deri në familjet shqiptare, kudo e kurdo, në rrugë e shkolla. Procese të montuara , Grupe Huliganështë orkestruar nga segmente shtetërore intelegjente, dhunojnë damilje, lagje e fëmijë shqiptarë. Shqiptarët sot në Maqedoni po jetojnë natën e akullt. Thërrasim faktorin ndërkombëtarë të ndërhyjë, Faktorin politik Shqiptarë e veçanarishtë atë në Qeveri të shohë me realizëm gjendjene mjerë të popullit shqiptarë në Maqedoni. Qeveria shovene maqedonase , rrugëton cdo ditë e nga pakë drejt foles Ruse përmes rrugës serbe. Shqiptarët nuk e duan këtë. Integrimet euroatlantik e cojnë rajonit drejt prosperimit. Ne duam ashtu sic ndajm fate e hapsira te njejta të ndajmë dhe liri e mundësi të njejta” , shkruan në deklaratën politike të Ushtrisë Çlirimare Kombëtare. (INA):
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] MPB dhe Prokuroria po hetojnë komunikatën e “UÇK”-së

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: