islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty96%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty0%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty0%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty0%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty1%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty2%[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin Empty
06112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin

[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin (u241u)sheshel
Sipas një zyrtari të lartë, Dhoma votoi 2: 1 për lirimin e përkohshëm të Vojislav Sheshelit. Pas diskutimit prej 19 orësh Dhoma vendosi që të votoj në lirimin e përkohshëm të Sheshelit. Udhëheqësi i SRS Vojislav Sheshel, i cili ka dymbëdhjetë vjet që është në paraburgim të Tribunalit të Hagës, muajin e kaluar i ishte përcaktuara metastazave të mëlçisë, dhe në këtë mënyrë jeta e tij konsiderohej si në rrezik. Shesheli vitin e kaluar iu nënshtrua një operacioni për kancerin e zorrës së trashë dhe se sipas mjekëve, pacientët me sëmundje të tillë jetojnë nga gjashtë muaj deri në disa vjet. “Gjendja shëndetësore e Vojislav Sheshelit është serioze, me elemente të rrezikimit të jetës dhe neglizhenca në trajtimin”, ka thënë për “Kurir” Milovan Bojic, kreu i ekipit mjekësor nga Serbia, pas kthimit nga Haga, i cili e kishte ekzaminuar Sheshelin. Zëdhënësja e ICTY Magdalena Spalinska, tha sonte se, në qoftë se të akuzuarit Vojislav Sheshel, Qeveria e Serbisë refuzon të garantoj për lirimin e tij të përkohshëm, atëherë Dhoma Gjyqësore e Tribunalit do të vendosë për hapat e mëtejmë. "Kjo është një çështje që i takon gjyqtarit të Dhomës së Gjykimit. Ata marrin përgjigjet në çështjete të cilat marrin dhe pastaj të vendosin vetë se çfarë duhet të jenë hapat e ardhshëm," tha Spalinska. Ajo konfirmoi se qeveria serbe paraqiti një përgjigje në Tribunalin e Hagës në lidhje me lirimin e mundshëm të të paditurit Vojislav Sheshel. Kështu ata krijuan të gjitha kushtet që Shesheli, të lirohet përkohësisht dhe të kthehet në Serbi.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Lirohet nga Haga Vojisllav Sheshelin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: