islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty96%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty0%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty0%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty0%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty1%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty2%[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte Empty
05112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte

[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte (u186u)mavimarmara 
Presidenti i organizatës humanitare IHH, Bulent Yildirim, tha se prokuroria e Gjykatës Ndërkombëtare Penale (ICC) ka deklaruar se Izraeli ka realizuar sulm të planifikuar ndaj anijes humanitare Mavi Marmara në vitin 2010, raporton Anadolu Agency (AA). "Prokuroria i ICC ka konstatuar se sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmaran dhe anijeve tjera konsiderohet vrasje dhe sulm i paramenduar. Po ashtu, është argumentuar se Izraeli, për krimet që janë në kundërshtim me dinjitetin njerëzor, ka kryer krime lufte dhe se Izraeli mban Gazën nën pushtim. Prokuroria ka vërtetuar që Izraeli kreu sulm mbi anijen, pavarësisht faktit se barte civilë, " tha kreu i IHH. Në konferencën për shtyp me rastin e prezantimit të vendimit të Prokurorisë së ICC për sulmin izraelit mbi Mavi Marmara ai theksoi se prokuroria ka deklaruar qartë se Izraeli ishte i përfshirë në një sulm të planifikuar dhe sistematik. Ai shtoi se prokurori i ICC ka vërtetuar se Izraeli kishte kryer krime lufte. Kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu në mars 2013 i ka kërkuar falje Turqisë për sulmin e forcave speciale izraelite mbi anijen humanitare "Mavi Marmara", në maj 2010, duke vrarë nëntë aktivistë humanitar turq. Komandot izraelite në maj 2010, ndaluan anijen Mavi Marmara, e cila mbante ndihma humanitare. Në ndërhyrjen ushtarake u vranë nëntë aktivistë turq. Incidenti, i cili ndodhi në ujërat ndërkombëtare shkaktoi shumë tensione mes Turqisë dhe Izraelit. Zyrtarët turq kërkuan nga Izraeli, që të kërkoj falje zyrtare dhe tu paguaj dëmshpërblime familjeve të viktimave. @aa_albanian:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Gjykata Ndërkombëtare: Sulmi i Izraelit mbi Mavi Marmara është krim lufte

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: