islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty96%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty0%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty0%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty0%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty1%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty2%[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave Empty
03112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave

[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave (u178u)tajfuni%20Haiyan
FILIPINE Një vit pas tajfunit më të fortë të regjistruar ndonjëherë, një grup i të drejtave të njeriut kërkon që të nxjerrë në pah rritjen e trafikimit të viktimave femra. "Pavarësisht ndihmave zyrtare nga qeveritë e huaja dhe donacionet nga organizata të ndryshme, qeveria ka dështuar të rehabilitojë viktimat e tajfunit, veçanërisht gratë dhe fëmijët," thotë Elmer Labog, kryetari i një organizate Ndërkombëtare në Filipine. Tajfuni Jolanda, i njohur gjithashtu si Hajan - goditi pjesën qendrore të vendit në nëntor 2013, duke lënë të paktën 6.300 të vdekur dhe mbi katër milionë të zhvendosur. Më shumë se 100,000 prej tyre janë ende duke jetuar në 381 qendra të evakuimit. Por grupet e të Drejtave të Njeriut kanë thënë se gratë dhe vajzat janë duke u përballur me një rrezik në rritje të dhunës, shfrytëzimit seksual dhe trafikimit. Sipas raporteve të këtyre organizatave, gratë dhe vajzat po trafikohen në Manila apo jashtë vendit. Një studim i kryer nga Rrjeti për të Drejtat e Njeriut tregon se shumica e vajzave të reja dhe grave të cilat është zbuluar se trafikohen për qëllime të prostitucionit, vijnë nga zonat e goditura nga varfëria, dhe hyjnë në trafikim nëpërmjet forcës, mashtrimit dhe manipulimit psikologjik. "Vajzat e trafikuara shpesh nuk e kuptojnë se ata janë duke i hyrë prostitucionit dhe shpesh janë mashtruar me premtime për punë si ndihmëse në familje apo punë në restorant," raportohet në studimin e publikuar. Metrotë e Manilas thuhet se shërbejnë si një burim dhe zonë tranziti nga ku vajzat dërgohen në Japoni dhe Singapor." /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Filipine: Një vit pas tajfunit Hajan, shqetësim trafikimi i vajzave

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: