islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty96%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty1%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty2%[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE Empty
01112014
Mesazh[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE

[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE (u130u)26552153
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan kritikoi forcat ndërkombëtare të koalicionit për shkak se, siç thotë, luftojnë vetëm kundër organizatës terroriste ISIL dhe jo kundër regjimit sirian të Bashar al-Assad. "Para së gjithash, në këtë vend ekziston edhe regjimi i Bashar al-Assadit i cili haptas ushtron terror ndaj popullatës. Është e qartë që ekziston edhe ISIL, por edhe Assadi i cili kryen terror shtetëror", ka deklaruar Erdogan. Pas takimit me homologun francez, François Hollande në Paris, presidenti turk Erdogan tregoi për nevojën që ti kushtohet vëmendja vuajtjeve të civilëve, jo vetëm në Kobani, por edhe në qytete tjera të Sirisë. "Përse përmendet vetëm Kobani dhe jo Idlip, Hama, Homs. Përse askush nuk e përmend Irakun ku 40 për qind e vendit ndodhën nën pushtim? Në Kobani momentalisht nuk ka banorë. Rreth 200 mijë njerëz nga Kobani kanë ardhur në Turqi", theksoi Erdogan. Në fund u ndal në rrugën evropiane të Turqisë, duke theksuar se ka ardhur koha që Turqia të hyjë në Bashkimin Evropian. "Nëse Franca zhbllokon pesë kapituj në rrugën e pranimit të Turqisë në BE, ne do të arrijmë një progres të shpejtë drejt Brukselit. Tashmë 51 vjet jemi në pritje për të hyrë në BE. Është koha që pas 51 vitesh pritjeje, Turqia dhe BE-së të integrohen", ka thënë presidenti turk. /aa/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Erdogan në Paris: Është koha e pranimit të Turqisë në BE

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: