islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty96%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty0%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty0%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty0%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty1%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty2%[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL Empty
31102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL

[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL (u84u)peshmarg
Pjesëtarët e forcave të armatosura kurde të njohura si Peshmerge, gjatë muajit të fundit kanë arritur të marrin kontrollin e mbi 60 fshatrave nga organizata terroriste ISIL  Pjesëtarët e forcave të armatosura kurde të njohura si Peshmerge, gjatë muajit të fundit kanë arritur të marrin kontrollin e mbi 60 fshatrave nga organizata terroriste ISIL dhe vazhdojnë të lëvizin drejt qytetit irakian Mosul, raporton Anadolu Agency (AA). Komandanti i njësisë Peshmerge Kolonel Ziryan Seyh Vesani ka deklaruar për AA se në dy ditët e fundit kanë marrë edhe tri fshatra dhe se kanë përparuar dhjetë kilometra. Vesani tregoi se nga përleshjet janë vrarë 300 pjesëtarë të ISIL-it dhe sa kanë konfiskuar një numër të madh të makinave ushtarake, duke theksuar se gjenden 40 kilometra larg Mosulit. "Luftojmë me armë që janë dërguar nga Franca dhe Gjermania. Kemi marrë kontroll mbi 60 fshatra përreth Mahmurit në afërsi të Mosulit. Nëse marrim urdhër mund të kryejmë edhe operacion në Mosul", shpjegoi Vesani. Në anën tjetër, Peshmerget kanë përgatitur edhe një operacion të madh, me qëllim të çlirimit të qytetit Sincar, në perëndim të Mosulit, të cilin në gusht e morën pjesëtarët e ISIL. Mijëra jezidë vendor, pjesëtarë të bashkësive të caktuara fetare dhe kurdët etnikë, të cilët janë popullata shumicë në Sincar, u larguan në vendin Zaho në Dohuk. Përfaqësuesi i jezidëve në Parlamentit irakian, Mahma Halil, tha se anëtarët e ISIL filluan të tërhiqen drejt Mosulit. "Forcat e sigurisë ishin vendosur 17 kilometra nga Sincar. Sincar do të çlirohet me bashkëpunimin dhe koordinimin e përbashkët të avionëve luftarak amerikan, jezidët e armatosur dhe Peshmerget", tha Halil.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Peshmerget marrin kontrollin e 60 fshatrave nga ISIL

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: