islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty96%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty1%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty2%[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa Empty
30102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa

[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa (u84u)al%20aksa%20Xhamia
30 tetor 2014 08:56 (Përditësimi i fundit 30 tetor 2014 09:32)"Autoritetet izraelite mbyllën xhaminë e Al-Aqsa në tërësi që në agim," tha Sheikh Azzam al-Khatib, kreu i Organizatës Jordan transmetonAA E enjte 30 Tetor 2014 9:38 Autoritetet izraelite të enjten mbyllën kompleksin Al-Aqsa xhami në Jeruzalemin Lindor pas vrasjes së një rabini hebre -ekstremist i djathtë, për herë të parë që nga viti 1967. Ai tha se vendi i shenjtë al Aksa nuk ka qenë i mbyllur që nga viti 1967, kur Izraeli e pushtoi Jeruzalemin lindor. "Ne po mbajmë kontakte për të rihapur xhaminë për muslimanë," tha al-Khatib. Mbyllja e kompleksit Al-Aqsa erdhi menjëherë pasi një rabin hebre u plagos rëndë në një nga të shtënat në Jeruzalem të mërkurën vonë. Izraeli vret një palestinez duke pretenduar se ka vrarë rabin ekstremit të djathtë Policia izraelite tha se Moataz Hegazi, një ish i burgosur palestinez, u vra kur ai hapi zjarr ndaj forcave izraelite duke u përpjekur për ta arrestuar atë në Jeruzalemin Lindor. "Policia rrethuan shtëpinë në Abu Tor në kërkim për një të dyshuar. Nga të shtëna u qëlluan Moataz Hegazi dhe vra menjëherë," tha zëdhënësi i policisë Micky Rosenfeld shkroi në Twitter. Burimet lokale palestinezë konfirmoi se Hegazi u vra dhe tre palestinezë të tjerë u plagosën në një sulmin izraelit. Për myslimanët, Al-Aqsa përfaqëson vendin e tretë shenjtë në botë. Hebrenjtë, nga ana e tyre, i referohen në zonën si "Temple Mount", duke pretenduar se ishte vendi i dy tempujve të shquar hebre në kohët e lashta. Izraeli ka pushtuar Jeruzalemin lindor gjatë Luftës së vitit 1967 në Lindjen e Mesme. Ajo më vonë aneksoi qytetin e shenjtë Kuds - Jerusalem në vitin 1980, duke pretenduar atë si kryeqytet i shtetit hebre të vetë-shpallur - që në masë nuk njihet nga komuniteti ndërkombëtar. Në shtator 2000, një vizitë e politikanit të izraelit, Ariel Sharon shkaktoi atë që më vonë u bë i njohur si "intifadës së dytë", ( jë kryengritjeje popullore kundër pushtimit izraelit në të cilin mijëra palestinezë u vranë).:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Izraeli mbyll xhaminë Aksa

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: