islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty96%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty0%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty1%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty2%[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë Empty
29102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë

[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë (u130u)c362fc30cb51c06ddd21a4312027838f-jpg20141029140406
Departamenti i Fatkeqësive dhe Menaxhimit të Emergjencave (AFAD) në Kryeministri ka njoftuar se ka dërguar "mjetin oktapod" i cili do të përshpejtojë në masë të madhe punimet për shkarkimin e ujërave të minierës, raporton Anadolu Agency (AA). Në deklaratën e bërë nga Kryeministria theksohet se nën koordinimin e AFAD, ekipi prej 379 personash dhe të 62 mjeteve po zhvillon operacionin e kërkim-shpëtimit pa ndërprerë. Gjithashtu operacionet po ndiqen në vend që në orët e para të mëngjesit nga Kryetari i AFAD, Fuat Oktaj, Ministri i Energjisë dhe Burimeve Natyrore, Taner Jëlldëz, Ministri i Komunikimit dhe Transportit, Lütfi Elvan, Ministri i Punës dhe Sigurisë Sociale, Faruk Çelik, Prefekti i Karaman Murat Koxha. Nga qendra lëvizëse e koordinimit të AFAD për drejtimin sa më efikas të njësive të shpëtimit dhe operacionin e ndërhyrjes ka njoftuar se në vendngjarje punimet janë duke vazhduar pa ndërprerje dhe ka dhënë këto detaje: "Në vendngjarje ku janë bllokuar minatorët janë dërguar gjeneratorë dhe motopompa për shkarkimin sa më të shpejtë të ujit. Gjithashtu edhe një mjet 'oktapod' i cili tërheq në minutë 8500 litra ujë. Mjete të cilët kanë aftësinë për të nxjerrë ujë nga 60 metra në gjendje që të thajnë ujin në 50 metra. Dje që nga momenti që ka ndodhur ngjarja në orën 19.00 janë shpëtuar 16 minatorë, dy prej tyre të plagosur. Po vazhdojnë operacionet akoma për shpëtimin e punëtorëve dhe për tërheqjen e ujërave". Gjithashtu në ekipet e operacioneve të kërkim-shpëtimit të AFAD kanë marrë pjesë 4 zhytës profesionistë, gjithashtu janë duke vazhduar operacionin edhe një ekip prej 379 personash, 2 avionë, 2 helikopterë, 21 ambulanca dhe 15 mjete të ekipit të kërkim-shpëtimit të AFAD dhe në total 62 mjete të tjera janë nën koorindimin e pandërprerë të AFAD. Gjithashtu në rajon një numër i shumtë motopompash, 3 pajisje portative ndriçimi, 10 çadra të mëdha, kuzhinë lëvizëse, fjetina lëvizëse, 700 batanije, janë ngritur 7 stacione bazë të telefonisë celulare dhe ushqime. /aa/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Turqi, vazhdojnë operacionet e shpëtimit për minatorët e bllokuar në minierë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: