islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty96%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty0%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty0%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty0%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty1%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty2%[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!   [Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! EmptyTue 28 Oct 2014 - 23:37

[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! 1800190_745916882123741_8660648843976621530_n Mbreti del nje dite te shetise ne mbreterine e tij. Teksa shetiste, syte i ndalen tek nje bahçe e bukur. Ai hyri brenda dhe aty gjeti nje vajze te njome te cilen e pyeti: "E kujt eshte kjo bahçe?"

Vajza iu pergjigj: "E babait tim."

Mbreti i tha: "A keni diçka per te pire?"

Vajza u ngrit, vajti diku dhe i solli nje kupe te madhe te mbushur me leng shege. Mbreti e mori ne duar dhe u mrekullua nga ai leng aq i bukur dhe i shijshem.

Pasi piu ca gllenka, e pyeti vajzen: "Ku e more kete leng?"

Vajza i tha: "Nga nje shege e bahçes."

Mbreti e pyeti: "Sa shege shtrydhe per te bere kaq leng?"

Vajza iu pergjigj: "Nje kokerr te vetme."

Mbreti u habit dhe i kerkoi t'ia mbushe dhe nje here kupen me leng shege. Nderkohe qe vajza u largua, mbreti me vete mendoi: "Si ka mundesi qe ne mbreterine time te kete bahçe te tilla, nderkohe qe vete mbreti nuk ka?! Kur te kthehem ne shtepi, do urdheroj ushtaret qe kete bahçe t'ia konfiskojne te zotit dhe t'ia bashkengjisin pronave te mia."

Vajza u kthye me kupen me leng shege, te cilen ia zgjati menjehere mbretit. Lartmadheria e mori ne dore, por vuri re se kupa ishte pergjysme dhe lengu kishte nje shije te hidhur.

I çuditur e pyeti vajzen: "A nga e njejta shege e bere lengun?"

Vajza i tha: "Po, nga e njejta."

Mbreti: "Sa shege shtrydhe per te nxjerre kaq leng?"

Vajza: "Pese kokrra."

Mbreti: "Po çfare ngjau qe u rrit numri i kokrrave, u pakesua sasia e lengut dhe i ndryshoi shija nga i embel ne te hidhur?!"

Vajza: "Mos ka ndryshuar zemra dhe qellimi i mbretit lartmadheri!
Kujdes nga mendimet e liga, ngase ato behet shkak, per prishjen e ekuilibrit te jetes tone."

***

Motivi: Asnjehere mos i deshironi te keqen dikuj tjeter. Mos krijoni mendime te liga per te tjeret dhe per suksesin e tyre. Mundohu qe me me miresi te arrish ato qe deshiron pa e demtuar askend.

Allahu na permirsofte.

Marur nga faqja në Facebook Histori Islame

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] KUJDES NGA MENDIMET!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tregime Islame-
Kërce tek: