islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty20%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty7%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty37%[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Empty
MesazhTitulli: [Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë   [Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë EmptyMon 27 Oct 2014 - 20:14

[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë Da%C2%ADshu%C2%ADri-dhe-re%C2%ADspekt-470x260
Per­son­at që nuk i ja­pin rën­dë­si për­mas­ave Is­lame, mund të për­dor­in çdo lloj sjell­je­je për­ça­rëse dhe nev­er­i­tëse. Gjit­hash­tu mund të fla­sin edhe fja­lë dhe të shkru­aj­në shkrime, me të cil­at do ta pro­vok­oj­në një pjesë të po­pu­llatës me një pjesë tjet­ër, duke u mun­duar që të for­moj­në fro­ne në mes­in e sho­qër­isë.
Mirë­po, mys­li­man­ët që u ja­pin rën­dë­si urdhrave të Is­lam­it, as­se­si nuk mar­rin një qën­drim dhe nuk për­dor­in fja­lor që do ta ço­jë sho­qër­inë deri në for­mim­in e fron­eve (poz­i­cion mbroj­tëse), dhe as që pref­er­oj­në të ke­në sjell­je dhe fja­lor nev­er­i­tës dhe fyes.
Ud­hëz­ue­si i Lar­të­mad­hër­ish­ëm i Mys­li­man­ëve na par­a­laj­mër­on në këtë mën­yrë: “Unite­ti sjell rah­met (mësh­irë), kurse për­çar­ja sjell dën­im!”
Njer­ëz­it që ka­në bes­u­ar, nuk mund të qën­droj­në in­dif­er­ent ndaj kët­ij par­a­laj­mër­i­mi his­tor­ik. An­daj, një mys­li­man kurrë nuk bën për­çar­je, por gjith­mo­në bash­kon, kurrë nuk bë­het nev­er­i­tës dhe shtytës, por gjith­mo­në ësh­të tër­heq­ës. Një mys­li­man e di shumë mirë se për­qa­fi­mi dhe har­mo­niz­i­mi ësh­të një ndër kush­tet e pat­jet­ër­suesh­me të be­si­mit.
Sepse, Pej­gam­beri (Ud­hëz­ue­si), të cil­in e marr si shem­bull, na po­ros­it dhe na kë­shil­lon që të jemi tër­heq­ës dhe bash­kues e jo nev­er­i­tës e shtytës; na po­ros­it të jemi për­qa­fues dhe afrues e jo të jemi për­çarës dhe lar­gues, sik­un­dër që të gjit­ha shem­bujt që ia ka dhë­në um­met­it (ndjek­ës­ve) të tij, ka­në qe­në në atë drej­tim.
Ja di­sa shem­buj për­qa­fuese dhe har­mo­ni­zuese të Pej­gam­ber­it s.a.s., të përc­jel­lë nga sa­ha­bet (shokët e Pej­gam­ber­it s.a.s.):
– I Dër­guari i Al­la­hut s.a.s. në ra­port me njer­ëz­it për­dor­te një buz­ëq­esh­je të tillë për­qa­fuese saqë per­so­ni që do ta ta­kon­te një herë atë, kurrë nuk nda­hej më nga pra­nia e tij. Tek ai ndjell një ndjen­jë të tillë, sik­ur ai të ish­te per­so­ni më i da­shur tek Pej­gam­beri s.a.s.!
– Në po­ro­sinë e tij, ‘Gos­tit­ja më e mirë i një be­sim­tari që ia bën një be­sim­tari tjet­ër ësh­të buz­ëq­esh­ja’, Ai gjith­mo­në e sug­jer­on­te um­me­tin e tij që në ra­por­tet me njer­ëz të posed­oj­në një buz­ëq­esh­je për­qa­fuese dhe uni­fik­uese.
Ai, gjit­hash­tu, na po­ros­it që një di­të, ” T’i lu­temi Zot­it me një gju­hë që nuk ka bë­rë mëk­at (gjy­nah)”.
-Në py­et­jen e të pra­nish­mëve, “Ne nuk posed­oj­më një gju­hë të tillë? Si do të mund të lu­temi me një gju­hë pa mëk­at?”, Pej­gam­beri s.a.s. na e dha këtë shpër­blim për­qa­fues:
– Gju­ha ju­aj ësh­të me mëk­at për vet­en tu­aj, mirë­po për vël­lez­ër­it tu­aj nuk ësh­të me mëk­at!
Kësh­tu që, ju lu­tuni në em­ër të vël­lez­ërve tu­aj, me një gju­hë që nuk ësh­të me mëk­at, edhe ata le të lu­ten për ju me një gju­hë që nuk ësh­të me mëk­at, në em­ër tu­a­jin.
Në këtë mën­yrë do të for­moj­më një sho­qëri vël­laz­ër­o­re që do të jetë shem­bull me lut­jet që do t’i bëj­në njëri-tje­trit, me një gju­hë pa mëk­at për njëri-tjet­rin.
Edhe në nam­az, pa­si që e lex­oj­më Te­hij­ja­tun, e lex­oj­më du­a­në “Rab­be­na at­i­na…”
“Zo­ti im, fa­le nën­ën, ba­banë dhe të gjithë vël­lez­ër­it e mi”. Këtë lut­je që e bëj­më në nam­az, nëse e prak­tik­oj­më edhe jash­të, në jet­ën tonë të për­ditshme, nën­kup­ton që ne jemi shndër­ru­ar në një sho­qëri që bëj­në lut­je për njëri-tjet­rin me gju­hë pa mëk­at.
An­daj dhe në ra­port­in që e ke­mi me njer­ëz­it du­het të sil­lemi me një da­shu­ri dhe re­spekt, që do të fit­o­jë zem­rën dhe da­shur­inë e tyre, ash­tu që në lut­jet e tyre që do ta bëj­në me një gju­hë pa mëk­at, le të sho­hin të ar­sy­esh­me që të na për­men­din edhe neve. Bile, nëse në lut­jet e tyre ka­lon ve­tëm fja­la “Zo­ti qoftë i kën­aq­ur”, neve na mjaft­on dhe te­pron. Ngaqë syn­i­mi i çdo be­sim­tar­it në jet­ën e tij ësh­të riz­a­ja e Zot­it (fit­i­mi i kën­aq­ë­sisë së Zot­it).
Nëse ju ar­rini që rre­thi i ju­aj të jetë i kën­aq­ur nga ju dhe në lut­jet e tyre të thu­het “Zo­ti qoftë i kën­aq­ur” në em­rin tu­aj, atë­herë e keni ar­ri­tur gjë­në më të shtrenjtë në jetë. A mund të ketë fi­tim më të madh për një be­sim­tar se­sa fit­i­mi i kën­aq­ë­sisë të Zot­it?
Meg­jit­hatë, nëse ne nuk i jap­im rën­dë­si një lut­je­je të tillë dhe nëse nuk tre­goj­më një sjell­je që do ta kën­aq rre­thin tonë, pat­jet­ër që do të jemi larg gjithë at­yre lut­jeve që bë­hen me një gju­hë pa mëk­at dhe asn­jëri nuk do të ndje­jë në zem­rën e tij që të tho­të dhe të lu­tet në këtë mën­yrë, “Zo­ti qoftë i kën­aq­ur, ësh­të një vël­la i sjell­shëm”. E kun­dër­ta, nuk na sjel­lë asgjë dhe bën që të hum­bim shu­mëçka.
-Fate­bi­ru ja ul­il eb­sar! Men­do­ni, o ju njer­ëz, me par­a­mend­im të mirë!
Ahmed Shahin / a.sahin@zaman.com.tr
Marur nga revista Zaman shqip
http://www.zaman.com.mk/shqip/

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Temë islame] Ke­mi nev­o­jë për da­shu­ri dhe re­spekt të ndërs­jel­lë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: