islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty20%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty7%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty37%[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)…

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Empty
MesazhTitulli: [Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)…   [Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… EmptySat 25 Oct 2014 - 14:46

[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… Images6-264x171 Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten tuaj në krah të Pejgamberit (a.s), atë ditë kur nisi rrugëtimin e tij të gjatë e të rrezikshëm për jetën dhe misionin e tij, nga vendlindja e shtrenjtë, Meka, drejt Jethribit, Medines së Ndriçuar me nuranijetin e tij…
Mendojeni këtë për pak, teksa sillni ndër mend fjalën e tij të transmetuar nga Ibni Omeri, në librin e saktë të Imam Bukhariut, teksa u thoshte sahabëve të tij: “Ata, që më së shumti më duan mua nga ymeti im, janë disa njerëz, që do të jepte ndonjëri prej tyre familjen dhe pasurinë e tij, për të më parë”!
Bëjeni dhe pyesni zemrën tuaj sesa hise të këtij citimi ka brenda saj? Sa hise të kësaj dëshmie të shtrenjtë dhe rrugëtimi drejt kësaj dashurie të sinqertë e ndërtuese, ka secili prej nesh, që pretendon sot dashninë reale të Hz. Muhammedit (a.s)?
Për pak, mendojeni veten si Ebu Bekri, besniku sakrifikues, që teksa i lotonin sytë nga shqetësimi për jetën e të Dërguarit, i drejtohej me butësinë e të dorëzuarit para duarve të Edukatorit: “Nuk kam frikë për veten, o i Dërguar i All-llahut, por frikësohem të vritesh ti!…”
Mendojeni veten në postin e Aliut trim, besnik e sakrifikues, që teksa mushrikët mekas vërsuleshin për ta vrarë, aty, në shtratin e Pejgamberit, ku ai ishte shtrirë në pritje të këtij momenti, burrërisht dhe me krenarinë e Islamit, ishte i gatshëm të sakrifikohej, që Resulull-llahu të jetonte, ai dhe misioni i tij global…
Mendojeni veten tuaj në postin e Omerit, besnikut trim, që teksa thërriste me të madhe, në zemër të Mekës (kur të gjithë kishin frikë të dëshmonin Islamin nga frika për jetën), se po emigronte në rrugën e dashnisë së All-llahut dhe të Dërguarit të Tij, kishte vendosur të jepte edhe jetën e tij, që Pejgamberi dhe sahabët të ndjeheshin të qetë nga presionet femohuese.., që ata, qetësisht të dilnin haptas me thirrjen e tyre, duke kaluar pragun e frikës dhe ndrojtjes…
Mendojeni veten në postin e sahabëve të shumtë, mbi hurmat e Medines, që prisnin me padurim ardhjen e Zotërisë së bijve të Ademit, për të dëshmuar toka dhe qielli: “Taleal Bedru alejna…” – “Hana e Plotë u shfaq ndër ne…”, për të nisur bashkarisht një proces të dritshëm ndërtimi, të një jete të re, mbi bazat e shëndosha të fesë dhe udhëzimit të pastër hyjnor, nga burimi më i pastër dhe origjina e tij; Hz. Muhammedi (a.s)…
Mendojeni veten në postin e Ebu Ubejdes, që teksa rrëzohej përtokë martir, aty, në fushën e Uhudit, me dy duart e prera dhe flamurin e Islamit, që nuk e lëshonte nga gjoksi, thërriste në frymën e fundit: “Muhammedun Resulull-llah…” – “Muhammedi është i Dërguar i All-llahut…”
Bëjeni për pak momente, teksa qetësisht reflektoni mbi këtë datë të shënuar të kalendarit islam, me sytë e mbyllur dhe zemrën e kthyer nga kibla e dashnisë, Hz. Muhammedi (a.s), origjina e mirësive dhe Prijësi i Zgjimeve të mëdha…
Sonte nuk është festë, festat tona janë të përcaktuara! Sonte është ditë dhe natë reflektimi, për të lexuar në heshtje meditive atë që ishim dhe për të parë me thellësi se ku jemi dhe si jemi transformuar, nga heshtja e gjatë e padobishme, nga toleranca e verbër vend pa vend dhe nga neglizhenca aktive ndaj fesë dhe ndjenjës fetare, zbehja e thirrjes së besimit në jetën tonë… Për të vështruar drejt së ardhmes, por duke e ditur se ku dhe si duam të jemi, bazuar mbi këto thirrje të largëta lavdie dhe krenarie legjitime!
E gjithë bota sot, kanë axhendat e tyre, ne e kemi një të tillë? Të gjithë bëjnë llogaritë e tyre, me të drejtën e lirisë së veprimit dhe shprehjes së saj, ne e bëjmë llogarinë tonë, atë të fëmijëve dhe të ardhmes së tyre, atë të komunitetit tonë dhe forcës së tij dhe lulëzimit të udhëzimit hyjnor, me të cilin jemi brumosur ne dhe familjet tona? Të gjithë punojnë për qëllimet e tyre, ne ku jemi vallë?
Dostojevski, tek “Vëllezërit Karamazov”, rrëfen për rikthimin e Jezusit dhe gjykimin e inkuizitorëve. Në përballjen e tij me kryegjyqtarin famëkeq, ky i fundit i drejtohet të rikthyerit: “Këta që të rrethojnë, nesër do të jenë kundërshtarët tuaj më të flaktë”… Ndoshta, në fantazitë e romancierit, kjo duket si një dritë shprese për rivendosjen në vend të një drejtësie të mbuluar nga pluhuri i injorancës dhe heshtjes vrastare të shekujve.
Ndërkohë, Abbas Mahmud El-Akkad, mendimtari i shquar egjiptin, pyet: “Po sikur të rikthehej Muhammedi (a.s) dhe të shihte realitetet tona?!”
Në fakt, Zotëria i jonë, nuk kthehet më në këtë botë, ndryshe nga vëllau i tij, Hz. Isai (a.s), të cilin Zoti e mbrojti nga komploti i izraelitëve dhe Juda Askarjotit, duke e lartësuar të gjallë, në mbrojtjen e Tij, për t’u rikthyer në tokë në një moment që vetëm Ai e di…
Në fakt, ne nuk do të presim rikthimin e Hz. Isait (a.s), për të na tërhequr vëmendjen drejt udhëzimit të saktë dhe drejt dyerve të traditave të pastra të vëllaut të tij të vogël, Muhammedit (a.s)!
Në fakt, ne duhet të lëvizim dhe të mos humbim kohën; të dëshmohemi individë të fuqishëm për të tejkaluar sëmundjet e kohës dhe viruset vrastare të saj..! Të dëshmohemi të gatshëm për të hyrë në shkollën e Hixhretit, për të dëshmuar e sotmja dhe e ardhmja e jonë për dashninë tonë dhe vullnetin e patjetërsueshëm për të qenë pjesë e Fjalës së tij të mrekullueshme: “Ata, që më së shumti më duan mua nga ymeti im, janë disa njerëz, që do të jepte ndonjëri prej tyre familjen dhe pasurinë e tij, për të më parë”!
Qoftë një vit i mbarë reflektimi! Qoftë një vit i mbarë për mbarë ymetin islam dhe Thirrjen tonë Mëshirë për mbarë botrat!
Muhamed B. Sytari

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)… 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Temë Islame] Mbyllni sytë për pak dhe përfytyrojeni veten në krah të Pejgamberit (a.s)…
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: