islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty96%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty0%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty0%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty0%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty1%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty2%[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola Empty
24102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola

[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola (u186u)virusi-ebola 
Një mjek që është kthyer së fundmi në Nju-Jork pas trajtimit të pacientëve me Ebola në Afrikën Perëndimore ka dalë pozitiv për virusin. Lajmi u bë i ditur zyrtarisht ditën e enjte, raporton “The Wall Street Journal”. Zyrtarët thanë se ky lajm çon në nevojën për ngritjen e një fronti të ri në përpjekjet kombëtare për të kontrolluar përhapjen e sëmundjes vdekjeprurëse. Ngjarja Craig Spencer, një mjek 33-vjeçar që ka pnuar për “Doktorë pa Kufij” në Guine, deri para kthimit në SHBA një javë më parë, është pacienti i katërt që diagnostikohet me Ebola në SHBA dhe i nënti që trajtohet në vend. Ai telefonoi Departamentin e Shëndetit dhe Higjienës Mendore në Nju-Jork rreth orës 11:52 paradite (me orën lokale) dhe raportoi se kishte probleme gastointenstinale dhe ethe. Spenser diagnostikohet me Ebola tre javë më vonë se Thomas Eric Duncan, i cili ishte personi i parë i diagnostikuar me virusin në tokën amerikane, që, fatkeqësisht vdiq në 8 tetor. Diagnostikimi i mëvonshëm i dy infermiereve që trajtuan Duncan i shtoi shqetësimet për sistemin mjekësor në vend, i cili nuk ishte mjaftueshëm i pajisur me mjete për t’i vënë fre virusit që ka marrë jetën e 4900 njerëzve. Masat ndaj virusit Zyrtarë të Departamentit të Shëndetësisë janë angazhuar në zbulimin e personave të tjerë që mund të kenë pasur kontakt me mjekun e infektuar me Ebola. Komisionerja e Departamentit të Shëndetësisë tha se kishte pasur kontakte vetëm me dy miq dhe të fejuarën e mjekut, të cilët tani janë izoluar për më shumë analiza. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka kërkuar që lufta kundër virusit të vazhdojë të përqendrohet në vendet e Afrikës për të parandaluar përhapjen globale të epidemisë. Ndërsa Bashkimi Europian ka vendosur të japë 31 milionë dollarë për kërkime shkencore në luftën kundër virusit vdekjeprurës.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Nju-Jork, një mjek diagnostikohet me Ebola

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: