islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty96%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty0%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty1%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty2%[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa Empty
24102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa

[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa (u186u)aqsa-kudus 
Policia izraelite ka vendosur kufizime të reja për qasje në kompleksin Al-Aksa në Jeruzalemin Lindor. Këto kufizime erdhën pikërisht të premten, kur fluksi i besimtarëve është më i madh. Vetëm meshkuj mbi moshën 40 vjecare dhe gratë u lejuan ty hyjnë në vendin e shenjtë, njoftojnë dëshmitarët okularë. Policia izraelite u vendos në qytetin e vjetër të Jeruzalemit përpara lutjeve javore të së premtes. Tensionet janë rritur që nga e mërkura, kur policia izraelite qëlloi për vdekje një shofer palestinez i cili dyshohet se goditi disa këmbësorë izraelit në Jeruzalem. Kanali izraelit Channel 2 përshkroi ngjarjet si një "kryengritje të vërtetë." Gjatë protestës, kolonët i bënë thirrje qeverisë izraelite për të kundërshtuar atë që ata e përshkruan si "terrorizëm" në Jeruzalem, kanali shtuar. Izraeli ka pushtuar Jeruzalemin lindor gjatë Luftës së vitit 1967 në Lindjen e Mesme. Ai më vonë aneksoi qytetin e shenjtë në vitin 1980, duke e pretenduar atë si kryeqytet të shtetit të vetëshpallur hebre- një lëvizje që kurrë nuk është njohur ndërkombëtarisht./mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Izraeli ndalon hyrjen e besimtareve ne Al Aksa

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: