islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty96%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty0%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty0%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty0%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty1%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty2%[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë Empty
19102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë

[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë U186usulm-xhami-serbi-264x148 
Në xhaminë e Suboticës, gjatë natës së kaluar persona të panjohur hodhën lëndë të përzier molotovi, në përpjekje për të shkaktuar zjarr. Ndërkohë që fqinjët ortodoksë dhe katolikë shuar zjarrin, raporton Anadolu Agency (AA). Persona të panjohur kanë shkaktuar zjarr në një pjesë të xhamisë Muhaxhir këtë mëngjes pak para orës 04:00, ndërsa ndërhyrja e shpejtë i fqinjëve shuajti zjarrin, ndërkohë policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje, konfirmoi për AA kryetari i Bashkësisë Islame të Suboticës, Ibazer Uzeir. “Fqinji i cili është jomysliman shuajti zjarrin. Fqinjët kujdesen për xhaminë. Situata jo që është e mirë, por ne nuk kemi ndonjë problem këtu në Suboticë dhe kjo ngjarje ka ndodhur për herë të parë. Ne nuk presim diçka të tillë, por ka gjithmonë diçka që nuk është e mirë,” tha Uzeir duke shtuar se ishin të befasuar nga sulmi i natës së kaluar në xhami. Ai theksoi se “nuk e di se çfarë do të kishte ndodhur nëse nuk do ta kishin shuar zjarrin fqinjët të cilët janë jomyslimanë- katolikë dhe ortodoksë” dhe se e gjitha ngjarja është e filmuar nga kamerat e sigurisë pranë. Kryetari i Komitetit të Bashkësisë Islame të Suboticës, tha se besimtarët myslimanë në Suboticë ndjehen të shqetësuar nga ky sulm. Ai shpreson se përfaqësuesit e qeverisë dhe të pushtetit lokal në Suboticë do të dënojmë këtë sulm. Imami i Xhamisë Selmo Drekoviç, i cili në momentet e sulmit ndodhej në banesë e cila është në afërsi të xhamisë, gjithashtu tha se zjarri ishte shkaktuar qëllimisht. Myftiu i Bashkësisë Islame në Serbi Mevlid Dudiç, më vonë do të japë informacione më të detajuara rreth kësaj ngjarjeje. “Në Xhaminë Muhaxher të Suboticës, persona të panjohur kanë hedhur lëndë molotovi që kishte shkaktuar dëme serioze. Hetimi është në vazhdim,” njoftoi Bashkësia Islame në Serbi. Zjarri i cili u shua shpejt, ka dëmtuar portën e garazhit dhe një pjesë rezidenciale të ndërtesës e planifikuar për të akomoduar Imamin dhe familjen e tij. Në Suboticë, në veri të Serbisë, që nga vitin 2008 është ndërtuar xhamia me minare në rrugën Sofia – Budapest, e para pas më shumë se 250 viteve. Xhamia që mban emrin El-Muhaxhir (refugjatët) ndodhet pranë tregut në rrugën Karagjorxhe dhe ka minare 16 metra të gjatë dhe tetë kupola më të vogla (kube). Xhamia është ndërtuar nga myslimanët e Suboticës me ndihmën e donacioneve nga jashtë, nga Sanxhakut dhe pjesë të tjera të Serbisë dhe është e vetmja me minare./ aa.com.tr/aa/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Serbi, sulmohet me molotov xhamia në Suboticë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: