islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty96%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty0%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty0%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty0%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty1%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty2%[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës Empty
13102014
Mesazh[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës

[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës (u186u)palestine-flag LONDËR (AA) - Parlamenti britanik sot do të votojë propozimin për njohjen e shtetit palestinez, raporton Anadolu Agency (AA).
Parlamenti do të mblidhet sot në orën 15.30 me orën lokale për të shqyrtuar propozimin në lidhje me "Njohjen e shtetit Palestinez nga Qeveria". Në bisedime të cilat pritet të vazhdojnë për rreth 6 orë do të diskutohet e ardhmja dhe konflikti në Lindjen e Mesme.
Brenda të njëjtës ditë pritet për tu vlerësuar propozimi i përgatitur nga përfaqësuesi i Partisë së Punës dhe Presidenti i Grupit të Miqve të Palestinës, Grahame Morris, me titull: “Parlamenti, gjithashtu beson se është e nevojshme që qeveria krahas shtetit të Izraelit, duhet të njohë edhe shtetin e Palestinës".
Në Mbretërinë e Bashkuar, shtetet nuk i njeh parlamenti, por qeveria ndaj ky votim nuk do të jetë përfundimtar, por në rast se vendimi jepet në favor të njohjes së Palestinës kjo do të pasqyrojë vullnetin e parlamentit dhe do të sforcojë qeverinë të njohë Palestinën.
Përgjegjësja për Besimin dhe Komunitetet në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Baronesha Warsi për shkak të politikës së qeverisë për Gazën kishte dhënë dorëheqjen këtë verë. Warsi në një intervistë për gazetën The Observer në lidhje me votimin e sotshëm i ka bërë thirrje deputetëve që të votojnë për njohjen e Palestinës. Warsi theksoi se negociatat për zgjidhjen e problemit në Lindjen së Mesme kanë ndaluar prandaj votimi vendimi pro i njohjes nga parlamenti britanik do të mundësojë rifillimin e këtij procesi.
Suedia vendosi të njohë Palestinën në fillim të këtij muaji. Më shumë se 130 vende të botës e njohin Palestinën si shtet të pavarur.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Parlamenti britanik diskuton sot propozimin për njohjen e Palestinës

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: