islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Si t'i kthehem namazit ! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Si t'i kthehem namazit ! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Si t'i kthehem namazit ! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Si t'i kthehem namazit ! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Si t'i kthehem namazit ! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Si t'i kthehem namazit ! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si t'i kthehem namazit ! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Si t'i kthehem namazit ! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Si t'i kthehem namazit ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Si t'i kthehem namazit ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Si t'i kthehem namazit ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Si t'i kthehem namazit ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Si t'i kthehem namazit ! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
30 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 30 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Si t'i kthehem namazit ! Empty96%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Si t'i kthehem namazit ! Empty0%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Si t'i kthehem namazit ! Empty0%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Si t'i kthehem namazit ! Empty0%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Si t'i kthehem namazit ! Empty1%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Si t'i kthehem namazit ! Empty2%Si t'i kthehem namazit ! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Si t'i kthehem namazit !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ya Rabbi
Vizitor
Anonymous


Si t'i kthehem namazit ! Empty
MesazhTitulli: Si t'i kthehem namazit !   Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 27 Sep 2014 - 16:32

Es Salamu Aleikum Hoxhe i nderuar.
E di se mbase do zgjatem por dua te shprehi ate cfare kam brenda. Jeta ime eshte shume interesante nuk eshte se me mungon ndonje gje ose qe kam pasur humbje ne jete por ndonjehere pa arsyje ndihem shume keq. Jam ne studime dhe studjoi psikologjine, Elhamdulilah studimet me shkojne mire dhe kete edhe dua sepse dua qe prinderit e mi te ndihen krenare me mua gje te cilen deri tash e kam arritur te pakten keshtu mendoj une. Jam ne lidhje me nje djal dhe e dua edhe ai me do te pakten keshtu thot. Nuk eshte se kam ndonje problem te madh por shpesh ndihem keq pa ndonje arsyje, ndonjehere dyshoj ne besnikerine e tij edhe pse ai nuk me ka dhene ndonje arsyje dhe nuk kam ndonje argument, por ai koheve te fundit nuk eshte shume i zene me pune dhe ka disa probleme familjare dhe ndoshta jam mesuar qe e gjith vemendja e tij te jete tek une dhe tash me duke se me ka lene anash. Po shoh edhe endrra te keqija por hoxhe kjo ndoshe vetem kur flej ne ate dhome dhe kjo me frikeson.
Dua te ceki edhe dicka: Une kam fale namaz, kam fale fshehtas familjes sepse e dija qe ata sdo pajtoheshin jo pse ata jan kunder Islamit por sepse mendojn se nuk do perqendrohem ne mesime. Tash e kam lene namazin dhe nese me pyesni Pse? Me besoni se as vet nuk kam pergjigje.. Dicka di sigurt, se kur kam fale namaz kam pase qetesi shpirtetore.. Dua t'a filloj namazin prap por sa them sot e le per neser pa ndonje arsyje. Kerkoj nga ju keshilla si te largoj nga vetja mendimet e kqija dhe te pabaza dhe si ta rikthej vetebesimin.. Allahu ju shperblefte. Amin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Si t'i kthehem namazit ! Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum.   Si t'i kthehem namazit ! EmptySat 27 Sep 2014 - 19:49

Selamun Alejkum.
Me vemendje lexova shenimin tuaj, mendoj  se shqetsimi me i madh i juaj duhet te jet ajo qe ju jeni larguar nga namazi sepse namazi eshte qetesim shpiteror, te ofron edhe me teper ne optimizem se sa ne pesimizem.
Pasi qe edhe ju vet e pranoni se kur  keni fal namazin keni qen shum me e qet shpirtrisht, sepse keni pasur mbeshtetjen dhe bindjen ne Zotin. Qe te rriktheni ket qetesi shpirterore pa mos humbur koh duhet ti riktheheni faljes se namazit, pa mos humbur koh sepse sa me larg te shtyhet falja e namazit aq me shum ju shtohen dyshimet e lodhjet psiqike.
Nuk duhet te mashtroni veten me shpresa te kota si psh haj se ja filloj neser e pasneser etj etj,pasiqe askush prej nesh nuk e dijm se a do te kemi fat te mberrim diten e neserme. Koha eshte gjeja me e shtrenjt dhe ajo koh qe ik me nuk kthehet pas, ne edheh nese i ndalim akrepat e ores sdo te thot qe ne kemi ndaluar edhe kohen...
Keshilla ime eshte qe ju tja filloni Namazit menjiher( e ne ket menyr e largoni nxitjen e shejtanit i cili mundohet tju nxit duke mbajtur shpres se ka koh  etje etj), kenaqni Allahun xh.sh shpirtrisht do jeni me te qet, do tju largohen dyshimet sepse do keni mbrojtjen e Allahut xh.sh.
Provojeni nja 7 dit me namaz  e si do te ndjeheni vet do gjenipergjigjen.
Leri vetes pak hapsir qe te kontaktosh me Krijuesin shprehja atij brengat tuaja nepermjet namazeve, lutjeve etj, e me siguri do gjesh knaqesin dhe reahtin.
Me respekt.
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Si t'i kthehem namazit !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: