islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty20%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty7%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty37%[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
MesazhTitulli: [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek   [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 7 Sep 2014 - 18:32

بسم الله الرحمن الرحيم[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_1
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_2
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_3
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_4
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_5

BISMILAHIR RAHMANIR RAHIM


Kul Eudhu birab-bil felek (1) Min sher-ri ma khalek (2) we min sher-ri gasikin idhaa vekab(3) We min sher-rin-nefaathaati fil aukad(4) We min sher-ri haasidin idhaa hased.(5)

Përkthimi:             Me Emrin e Allahut Bëmirësit e Mëshiruesit


Thuaj: I mbështetem Zotit të agimit,(1) Prej dëmit të çdo krijese, që Ai e krijoi.(2) Dhe prej errësirës së natës kur ngryset plotësisht.(3) Dhe prej dëmit të atyre që lidhin dhe fryejnë nyja.(4) Edhe prej dëmit të smirëkeqit kur sipas smirës vepron.(5)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur'ani me transkriptim-
Kërce tek: