islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore Empty
MesazhTitulli: [Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore   [Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore EmptyThu 14 Aug 2014 - 14:29

[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore 200-150_1407924736 Një imam duke ligjëruar në temën martesa islame i këshilloi vëllezërit që t‘ju japin komplimente grave të tyre.
Ai të pranishmëve ua përcolli një ngjarje në jetën e një vëllai i cili në një mbrëmje verore kishte dal në shëtitje me gruan e tij dhe iu kishte drejtuar me këto fjalë: "E dashur, a po e sheh hënën e plotë dhe sa e bukur është sonte?" "Po, e shoh", u përgjigj ajo, e ai i tha: "Ti je më e bukur se hëna!" Një vëlla, i cili mori pjesë në ligjëratë, vendosi që të njëjtat fjalë t'ia thotë gruas së tij... e cila për nga natyra ishte pak më e vrazhdë. Priti një natë kur hëna kishte dal me gjithë bukurinë e saj, dhe i ofroi bashkëshortës së tij për të dal në një shëtitje. Në një moment ai i tha gruas së tij: "E dashur a po e sheh hënën?!" E ajo u përgjigj, "Po, e shoh, nuk jamë e vërbër!"

Një dijetar, i cili njëkohësisht është këshilltar për probleme martesore, mbajti një seminar. Në një moment kërkoi nga të pranishmit që të marrin telefonat e tyre celularë dhe t‘u dërgojnë mesazhe grave të tyre me tekstin: "Të dua!" Disa iu binden dhe vepruan ashtu si kërkoi ai. Pas më pak se një minutë, të gjithë atyre që kishin dërguar mesazhe filluan t‘u cingërrojnë telefonat. Gratë e tyre ishin shumë të befasuara. Ashtu, pothuajse të shokuara, mendonin në çdo gjë.
Njëra prej tyre i kishte thënë burrit të saj: "Kjo është hera e parë që ma ke shpallur dashurinë dhe këto fjalë do të më mbajnë gjer në fund të jetës sime!". E dyta e kishte pyetur burrin saj: "A mos je në spital?" E treta kishte pyetur: "A mos të ka ndodhur diçka, mos e dhasht All-llahu, më informo menjëherë!" Reagimi më interesant dhe më qesharake ishte: "Ebu Muhamed, a mos ta ka vjedhur dikush telefonin!?"

U martua një djalë dhe një vajzë dhe vendosën që muaijn e mjaltit ta kalojnë në një hotel. Kur nusja u ngjit shkallëve, rrëshqiti dhe për pak sa nuk u rrëzua. Burri vrapoi tek ajo, e mori dhe i tha: "Bismillah, a mos je lënduar, e dashur?" Pas disa vitesh, çifti vendosi që bashkë me fëmijët e tyre të shkojnë në pushime në të njëjtin hotel. Kur dolën nga hoteli, duke zbritur shkallëve, gruaja rrëshqiti pothuajse në të njëjtin vend, ashtu si disa vite më parë kur ata ishin në muajin e mjaltit, por kësaj radhe burri i bërtiti: "A mos je e verbër, shiko kah po ecë!"Përzgjodhi: Esat Rexha

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregime islame] Ngjarje nga jeta bashkëshortore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: