islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty20%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty7%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty37%[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit)

Shko poshtë 

A do ti agjëroni 6 Ditët e Shevalit?
 1.Gjithsesi, si çdo herë.
 2.Assesi, kurë si kam agjëru.
 3.Do të mundohem.
 4.Vetëm disa ditë.
 5.Nga ki vit po.
 6.Do ti agjëroj radhazi.
 7.Do ti agjëroj me ndërrprerje.
 8.Jo,mezi pritatë kaloj Ramazani
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) Empty
MesazhTitulli: [Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit)   [Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) EmptySat 2 Aug 2014 - 17:52

Es-selamu alejkum të nderuar antar si dhe ju vizitor të Forumit islamieshtedrit, pasi që gjendemi në muajn Sheval, muaji i 10 sipas kalendarit Hixhri ne e dim se është mirë që ti agjërojm këto 6ditë edhe atë duke u bazuar në fjalët e Pejgamberit s.a.v.s:”Kush agjëron Ramazanin dhe e pason me gjashtë ditë agjërim nga muaji Sheval, është njëlloj sikur ka agjëruar gjithë jetën.”Ndërsa në një hadith tjetër që e transmeton Imam Ahmedi thuhet::”Kush agjëron Ramazanin dhe e pason me gjashtë ditë pas fitër bajramit, është njëlloj sikur ka agjëruar gjithë vitin. Një e mirë shpërblehet me dhjetë syresh.” Nisur nga kjo po e hapim këtë sondazh për ta mar opinionin tuaj në lidhje me atë se sa prej nesh i agjërojm këto ditë, sa prej nesh provon ti agjëron, sa prej nesh si kemi agjëruar kurrë, sa prej nesh përveç Ramazanit as që duam të dimë për agjërim tjetër.
Këtij sondazhi mund ti përrgjigjeni me anë të votimit ose duke u përgjigjur, duke diskutuar në një temë islame siç është kjo.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: