islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty20%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty7%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty37%Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
MesazhTitulli: Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit   Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyMon 28 Jul 2014 - 2:02

Es-selamu alejkum të nderuar Anëtarë dhe Anëtare si dhe ju vizitor të nderuar në emër të stafit të Forumit Islamieshtedrit si dhe në emrin tim personal ua urojm festën e “Fitër Bajramit” duke shpresuar dhe lutur Allahut që kjo Ditë madhështore të jetë: Ditë paqeje dhe Gëzimi për ju dhe familjet tuaja, shtëpit tuaja, vllezërit dhe motrat tuaj.
Kjo Ditë qoft Ditë begatie e humaniteti,lumturie dhe dashurie.
Kjo ditë qoft ditë fitimi për luftarët në mbrojtje të islamit, Ditë lirimi për të burgosurit dhe të shtipurit,Ditë gëzimi dhe begatije për jetimat dhe fukarat.Ditë shërimi për të sëmurët, Ditë shpërblimi për agjëruesit,udhëzim dhe bindje për jo agjëruesit.


Edhe një herë për hajr ju qoft Fitër Bajrami e prithsim për shumë vjetë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit   Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 17 Jul 2015 - 8:59

S5risht urime edhe këtë vjet dhe shum vjet inshaallah per hajr ju qoft Fiter Bajrami Allahu ua prnaoft agjërimin,ibadetet dhe inshaallah ua dhasht shperblimine premtuar xhenentin e rejjan.
Le te jete kjo dite hare, lumturi dashuri,pajtim qetesi paqe per ju dhe familjet tuaja.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimi i Bajramit-
Kërce tek: