islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty20%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty7%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty37%[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?

Shko poshtë 

Çka simbolizon Bajrami për ju?
 Festë madhështore
 Gëzim,Lumturi,Begati.
 Afrim familjar.
 Ndihm të afërmve.
 Knaqësi shpirtërore.
 Vizita të afërmve.
 Afrim dhe knaqësi ndaj Allahut.
 Gëzim që kalon Ramazani.
 Nuk simbolizon asgjë Ditë normale.
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
MesazhTitulli: [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?   [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptySun 27 Jul 2014 - 4:02

Es-selamu alejkum të nderuar anëtarë si dhe ju vizitor të nderuar të Forumit Islamieshtedrit,pasi që Ramazanit i themi lamtumir duke iu lutur Allahut që tna pranon agjërimet dhe ibadetet në të dhe të na shpërblen me shpërblimet e pramtuara,dhe pasi që na vjen Fitër Bajrami kjo ditë e lumtur, kjo ditë gëzimi,pajtimi,humaniteti,dashurie,lumturie....Deshëm që me anë të këtij sondazhi ta marim opinionin tuaj në lidhje me atë se çka simbolizon për ju Bajrami, apo si e ndini ju këtë festë? Ju mund të përgjigjeni ma anë të votave dhe me anë të përgjigjeve tuaja.

Allahu ju shpërbleft për kohën që ndani për forumin tonë si dhe për përgjigjet.

wes-selamu alejkum
Me respekt Admin
www.islamieshtedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? Empty
MesazhTitulli: Re: [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?   [Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? EmptyThu 16 Jul 2015 - 14:56

Sondazh aktual i festes se fiter bajramit

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Sondazh aktual] Çka simbolizon Bajrami për ju?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: