islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty20%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty7%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty37%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit?

Shko poshtë 

Kur mendoni se ka qen apo është Nata e Kadrit këtë vit?
1.Në natën e 21
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty17%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 17% [ 3 ]
2.Në natën e 23
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty22%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 22% [ 4 ]
3.Në natën e 25
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty17%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 17% [ 3 ]
4.Në natën e 27
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty44%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 44% [ 8 ]
5.Në Natën e 29
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty0%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 0% [ 0 ]
6.Në një nga natat çift.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty0%[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 18
 

AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
MesazhTitulli: [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit?   [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptyWed 23 Jul 2014 - 19:06

Es-selamu alejkum te nderuar antare dhe Vitor te Forumit islamieshtedrit....Sic eshte bere zakon ne nendet tona Nata e kadrit kerkohet apo vecohet ne natee 27 nate kjo e cila perket me naten e sontme...Pasi qe e nuk e dim sigurt se kjo nate a eshte mu sonte pasi qe Pejgamberi .a.v.s nuk e ka treguar naten e sakt por ka thenen : Lipne ate en 10 e fundit te Ramazanit, Lipne ate ne 10 e fundit dhe ate ne ditet teke, ne 9 te mbeturat, ne 7 te mbeturat,ne 5 te mbeturat...Pra me kete zndhazh duam qe ta marim mendimn tuaj se cka mendoni kete vit ne cilen nate eshte nat e kadrit jemi te ne naten e sigurt qe ehste sonte apo ajo ka kaluar.
Them kete pasi qe dim shenjat e nates se kadrit dhe te dites pas ku Pejgamberi s.a.v.s ka thene: Naten e Kadrit nuk eshte as ftohte as nxehte dhe Dielli lind i bardh pa rreze.

Nga disa video qe kam pa ne internet nga lindja e diellit vitin 2010 kishte qen bash naten e 27 ku shume mire vereheshte  dielli qe lind i bardh me pas 2011 ne naten e 21,ne 2012 ne naten e 23,ne 2013 vjet ne naten e 26 Per kete vit edhe pse kishte dissa video kinse ka qen naten e 21 kur kan filluar 10 ditet, por qe nuk ishte i qarte dieli si permendet ne hadith dhe u dallonin rrezet e tij.

Pyetja eshte kur mendoni se ka qen apo ehste nata e kadrit kete vit?

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
MesazhTitulli: Sondazhi mbyllet me këta vota:   [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? EmptySun 27 Jul 2014 - 4:10

Të nderuar antarë sondazhin e mbyllim në lidhje me natën e Kadrit me këta vota:


1.Në natën e 21
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 17% [ 3 ]
2.Në natën e 23
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 22% [ 4 ]
3.Në natën e 25
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 17% [ 3 ]
4.Në natën e 27
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 44% [ 8 ]
5.Në Natën e 29
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 0% [ 0 ]
6.Në një nga natat çift.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? Empty
 0% [ 0 ]
Totali i votave : 18
Cito :
Pra pasi që pjesa më e madhe kan votuar dhe kan supozuar se nata e Kadrit ka qenë nata e 27 edhe ne supozojm dhe shpresojm që ta kemi gjetur natën e duhur dhe të kishte qen nata e 27, me shpres që Allahu na ka llogaritur ibadetet tonaa sikur me bë ibadet 1000 muaj dhe shpresojm  që Allahu na ka shti këtë natë në grupin e të shpëtuarve dhe të ketë caktuar për ne çdo të mirë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: