islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” Empty
MesazhTitulli: [ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba”   [ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” EmptyTue 15 Jul 2014 - 2:02

[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” Gaza_napadi_unistenje_al_jazeera-264x176 Për Alu Al-Jarwshaa, gruan dhe dy fëmijët e tij pjesa më e rëndë e ditës është kur fillon të bjer nata. Të tubuar bashkërisht në errësirë, prindërit mundohen t’i ngushëllojnë fëmijët të cilët gjithmonë i pyesin për zërin e bombardimeve që dëgjohen jashtë.
Familja vendoset nga një pjesë e banesës në një tjetër për të gjetur një vend të sigurt. Familjet tjera që janë afër flenë nën krevate për t’u mbrojtur.
“Nata është e nxehtë, nuk e dimë kush do jetë në lajme nësër. Mund të jemi të gjithë ne”, thotë babai 31 vjeçarë për Aljazeera, derisa djali i tij më i madh Mohammed, i cili ka tre vjet, e mban për këmbe.
Ora është një pas mesnate dhe askush nuk fle – nuk flenë edhe dy djemtë e Jarwshinit që kanë nga një vjet e gjysmë. Kjo ndodh në pesë netët e kaluara që kur kanë filluar sulmet e  ushtrisë izraelite.
“Baba, të gjithë do të vdesim”, thotë njëri nga fëmijët me lot në sy.
Në orët e mëngjesit gjithçka lëkundet nga tre shpërthime që dëgjohen në afërsi.
“Kemi vetëm besimin në Zotin i cili na mbron”, thotë Jarwsha.
Për shkak të reduktimit të rrymës elektrike e cila zgjat nga ora 12 deri në orën 16, familja nuk ka qasje në informata dhe nuk e dinë se ku ndodhin sulmet ajrore. Kjo ndikon edhe në agjërimin e ramazanit, dhe shumica prej tyre hanë çka gjejnë në ato momente shpesh në errësirë.
Familjet në Gaza çdo natë e kalojnë me frikën se ato mund të jenë objektivi i ardhshëm i sulmeve ajrore.
Shkruan: Mohammed Omer, Aljazeerabalkans.
Përshtati: Breziiri

Allahu ju shperbleft per postimin.
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba” 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[ Rrëfimi nga Gaza:] “Të gjithë do vdesim baba”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: