islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
29 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 29 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty20%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty7%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty37%Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
MesazhTitulli: Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"   Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 13 Jul 2014 - 3:46

Në vitin 1877, në Amerikë Dr. Edward Dyun filloi një studim në lidhje me të mirat e agjërimit . 
Ai titulloi më në fund librin "Terapia me anë të agjërimit", ai ka shkruar në të : 

" Ky libër është shkruar me anë të përvojave jetësore të një doktori i cili ka kërkuar shërim me anë të ilaçeve.
 Pasi u binda se të gjitha ilaçet ishin efektive në shërim unë provova agjërimin dhe mund të them me siguri 
të plotë se agjërimi është një mënyrë për të luftuar të gjitha sëmundjet që mund të kalojë një njeri. "

" Dhe kur të sëmurem Ai më shëron", [Kur'an. Shuara, ajeti.80]
Profeti Muhamed a.s. thotë: " Agjëroni që të gjeni shëndet "

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: