islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty96%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty0%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty0%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty0%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty1%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty2%me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rona
Vizitor
Anonymous


me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
MesazhTitulli: me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr..   me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptySun 6 Jul 2014 - 18:34

Selam alejkum
Deshta te ju pyes diqka ne lidhje me paratë. Me ka shkruar nje person ne facebook nga Afrika, duke thene se eshte avokat, dhe qe ka pasur nje klient i cili ka qene tregtar i arit, ai ka vdekur dhe kinse nuk ka trashëgimtare, dhe meqe une kam te njejtin mbiemër me personin qe ka vdekur duan qe parate e tij te mi japin mua. Un iu kam treguar qe nuk e njoh ate person por ia kam dhene te dhenat e mia emrin mbiemrin adresën etj. Tani jemi ne kontakt edhe pse nuk besoj qe ato para do te transferohen ne xhirollogarine time por gjithsesi deshta te di a e kam gjynah me i marr ato para, duke pasur parasysh se eshte nje shume e madhe. Si dhe avokati me ka thene qe 30% te parave do ti merr ai. Jam nevoj shum per ato para, por nuk dua te marr diqka qe sme takon mua. Ju.lutem nje pergjigje te qarte a hyj ne gjynah nese i marr. Allahu ju shperbleft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. Empty
MesazhTitulli: Re: me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr..   me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr.. EmptyTue 8 Jul 2014 - 16:28

Selamun Alejkum.
Tmos e zgjas kot se koti ato para sjan mundi yt dhe ste takojn ne asnje menyr.
Me respoekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
me kan ofruar para, a e kam gjynah me i marr..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: