islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty96%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty0%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty0%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty0%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty1%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty2%HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>.........

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... Empty
MesazhTitulli: HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>.........   HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>......... EmptyTue 24 Jun 2014 - 14:18

Tregohet prej Selman Farisiut se H. Muhamedi a.s. mbajti një hytbe në fund të muajit Shaban mbi rëndësinë e muajit Ramazan, ku, midis të tjerash, tha:

“O njerëz, po ju vjen një muaj i madh dhe i bekuar, muaji në të cilin gjendet një natë më e mirë se njëmijë muaj. Është një muaj që Zoti e ka bërë farz (detyrim) agjërimin e ditës, namazet e teravive-namazet e natës në të – vullnetare. Çdo vepër e mirë në këtë muaj, është e njëjtë me atë që ka kryer një detyrë farz, jashtë këtij muaji. Ndërsa ai që kryen një detyrë, domethënë një farz në këtë muaj është i barabartë me 70 farze, që i kryen jashtë këtij muaji.

Ramazani është muaji i sabrit (durimit), kurse shpërblimi i sabrit është xheneti. Ramazani është muaji i bamirësisë, muaji në të cilin shtohet bereqeti i besimtarit të vërtetë. Kush e fton tjetrin në iftar, do t’i falen gjynahet, do t’i shpëtojë zjarrit të xhehenemit dhe do të ketë shpërblim të barabartë me atë që e ka ftuar në iftar pa asnjë pakësim të shpërblimeve të veta.”

Sahabet i thanë Profetit se disa nga ata nuk kishin mundësi për këtë. I dërguari i Allahut u përgjigj: “Allahu do të shpërblejë me shpërblimin e përmendur, cilido që e fton për iftar agjëruesin edhe me një hurmë, apo një gotë qumësht, ose qoftë edhe me një gotë ujë”.

Ky është një muaj, fillimi i të cilit është mëshirë, mesi është falje, ndërsa fundi i tij është shpëtim prej zjarrit të xhehenemit.
Në këtë muaj përpiquni të plotësoni katër veti: me dy prej tyre do të kënaqni Allahun dhe dy të tjerat ju nevojiten juve. Të parat, me të cilat do të kënaqni Allahun janë: Dëshmia e shehadetit, se nuk ka Zot tjetër përveç Allahut dhe lutje për të kërkuar falje prej të madhit Zot për mëkatet e bëra.
Dy të tjerat janë: lutje për Zotin që të shpërblejë me xhenet dhe lutje që të ruajë prej xhehenemit.

Kush e ushqen agjëruesin në këtë muaj, Allahu do t’i japë nga burimi i vet, pas së cilës nuk do të ndiejë as etje, as uri, deri kur të hyjë në xhenet.
O popull, ramazani ju ka ardhur me bereqet, mëshirë për falje, ky muaj është më i dashur për Allahun nga të gjithë të tjerët, orët e tij janë më të mira nga të gjitha orët e tjera.

Ky është një muaj në të cilin jeni të ftuar te Zoti në mikpritje, ku konsideroheni njerëz të mirë të Allahut xh.sh.
Frymëmarrja juaj në këtë muaj është tesbih, gjumi është ibadet; puna juaj gjatë këtij muaji do të pranohet tek Allahu dhe lutja juaj do të plotësohet.
Kërkoni nga Zoti juaj sinqerisht dhe me gjithë zemër që t’ju ndihmojë në agjërimin tuaj, të cilin jua ka bërë detyrë dhe lexoni Kuranin që ju ka shpallur.
I paaftë do të jetë ai që në këtë muaj nuk përfiton nga mëshira dhe falja e të madhit Zot. Derisa jeni të uritur e të etshëm, atëherë përkujtoni urinë e etjen e Ditës së Gjykimit.

Jepuni lëmoshë – sadaka atyre që janë të varfër dhe të shkretë, nderoni më të vjetrit dhe kini mëshirë ndaj të rinjve, respektoni dhe vizitoni farefisin.
Ulini sytë prej asaj që i ndalohet besimtarit ta shikojë dhe mos dëgjoni atë që besimtari e ka të ndaluar ta dëgjojë.

Kini mëshirë ndaj të tjerëve që Zoti të ketë ndaj jush. Kërkoni prej Zotit që t’ju falë mëkatet. Ngrini duart lart duke kërkuar prej Allahut me dua pas çdo namazi, se kjo është koha më e mirë për dua dhe Allahu i mbulon njerëzit e vet me mëshirë dhe pranon duatë që i drejtohen.

O popull, shpirtrat tuaj janë varur prej veprave tuaja, çlironi shpirtrat duke kërkuar falje prej mëkateve! Shpirtrat tuaj janë ngarkuar me barrë të rënda, lehtësojini peshën me Razz sa më të gjatë. Dijeni se do të jeni më se të sigurt, se Zoti nuk do t’i mundojë ata që falen dhe bëjnë Razz dhe nuk do t’i frikësojë me zjarr të xhehenemit.

Kur të vijë nata e parë e Ramazanit thërret një thirrës (prej anës së Zotit): O ti që kërkon mirësi, pranoji ato, dhe o ti që kërkon të liga, ndaloi! Shpëtimin nga zjarri i xhehenemit e bën vetëm Allahu për çdo natë.”

Kjo hytbe paraqitet sipas tregimit të Ebu Hurejres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HUTBE E PEJGAMBERIT SAL-L'ALL-LLAHU ALEJHI WE SELEM MBI RENDESINE E RAMAZANIT........>>>>>>>>.........
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: