islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty20%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty7%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty37%Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len Empty
MesazhTitulli: Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len    Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len EmptyFri 6 Jun 2014 - 16:06

Selamu Alejku!

Nuk di a ekziston nje teme e till, por desha te postojme dicka rreth leximit te librave dhe te bisedojme se cfar pershtypje kemi mar nga ai liber dhe se cfar behet fjal ne ate liber .

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cilin liber po lexoni ne vazhdim dhe cfar pershtypje ju ka len
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: