islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty96%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty0%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty0%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty0%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty1%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty2%A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
venhar.farizi
Vizitor
Anonymous


A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
MesazhTitulli: A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar   A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyWed 28 May 2014 - 23:47

Nje Njeri i cilli mekaton por jo vetem me kaq ai Person shkon dhe e shpallos dhe e publikon me knaqsi këtë mekat te madh.Si pershembull thot dje isha me atë Femer dhe me ketë femer e po ndodhi ci kshtu e cashtu
Se ka thon pejgamberi alejhi selam ne nje hadith te saktë: Sikujt prej Ummetit tem ka me ua fal Allahu mekatet gjynahet , perveç atyre qe i perhapin dhe ua kallzojn te tjerve mekatin e bërë.
A ka falje edhe per kete person nese pendohen sinqerisht dhe kthehet ne rrug Allahut
Se Allahu thot ne Kuran
Mos e hubmnu shpresen ndaj meshires e Allahut ngase Allahu i fal te gjitha Mekatet
Ju lutem per nje fetva te shpejt Allahu u shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar Empty
MesazhTitulli: selam   A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar EmptyThu 5 Jun 2014 - 18:07

Selamun Alejkum.
Sa i takon pyetjes suaj ju vet keni bere pyetje dhe vet jeni pergjigjur,sidoqoft ska njeri pa mekate por njeriu sduhet te gezohet dhe tju tregoj te tjereve per mekatet qe i ka bere ose i ben ende, edhe pse Allahu xh.sh i fal mekatet kjo sdon te thot qe ne te bejm mekate panderprer. Por nese njeriu sinqerisht pendohet per mekatin qe ka bere dhe nuk e perserit ateher te shprsojm qe Allahu ti fal  gabimet, sepse edhe vet Allahu xh.sh thot ne Kuran se i fali te gjitha gabimet pervec shirkut( te berit shok Allahut).
Allahu e din me se miri.
Me respekt.
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
A falen ata mekatet e shpallosura e perhapura të publikuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: