islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje - Sure bekare EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje - Sure bekare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje - Sure bekare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje - Sure bekare EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje - Sure bekare EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje - Sure bekare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje - Sure bekare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje - Sure bekare EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje - Sure bekare EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje - Sure bekare EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje - Sure bekare EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje - Sure bekare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje - Sure bekare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje - Sure bekare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje - Sure bekare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje - Sure bekare EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje - Sure bekare EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje - Sure bekare Empty96%Pyetje - Sure bekare Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje - Sure bekare Empty0%Pyetje - Sure bekare Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje - Sure bekare Empty0%Pyetje - Sure bekare Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje - Sure bekare Empty0%Pyetje - Sure bekare Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje - Sure bekare Empty1%Pyetje - Sure bekare Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje - Sure bekare Empty2%Pyetje - Sure bekare Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje - Sure bekare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Islam4life
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 07/05/2014

Pyetje - Sure bekare Empty
MesazhTitulli: Pyetje - Sure bekare   Pyetje - Sure bekare EmptyWed 7 May 2014 - 23:04

Selam alejkum,
kam nje pyetje dhe me ndihmen e Allahut kerkojme pergjigje nga ju se Allahu e di me se miri, une dhe nena ime falim 5 vakte namaz dhe e lexojm dhe e leshojme ne CD suren bekare, ndodh nje here ne javet por edhe dy, edhe gjithmone kur e leshojme suren el'bekare, nuk e dime ndoshta, Allahu e di me se mire, ndodh qe t'kena fesat ne shtepi dhe bash ne qe bejme namaz para te tjereve jemi fajtorë për c'fardo qofte deri ne ate pik ku vjen puna qe t'na perzene nga shtepia. 
A mund nje sugjerim si te veprojme dhe a mund tjet arsyja surja el bekare.
Faleminderit per mirkuptimin, selam alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje - Sure bekare Empty
MesazhTitulli: Selamun Alejkum.   Pyetje - Sure bekare EmptyThu 8 May 2014 - 15:02

Selamun Alejkum.
Se pari me lejoni tju uroj ngase jeni nga ata qe Islamin e tregoni jo vetem ne fjal por edhe ne vepra si namazin etj etj.
Sa i takon asaj se sa her qe leshoni sure Bekare per ndegjim hasni ne problemet e juaja,ska te bej fare me kete sepse Kurani eshte ilaci i Zemres dhe shpirtit te njeriut.
Jo vetem sure Bekare por asnji sure nga Kurani nuk mund te jet shkaktar per fesat ne personalitet ose familjar.Perkundrazi Kurani eshte qetsim dhe rehati per Muslimanin.
Per veshtiresit qe po hasni ne familje  eshte normale nga se ne edhe Muhammedi a.s. ka pasur veshtiresi ne praktikimin e fes Islame edhe at nga familjaret e tij mixha etj etj.
Por besoj se me lejen e Allahut xh.sh dhe me mirkuptim cdo gje do te rregullohte vetem se duhet mund durim deh rezistenc.
Me respekt.
Selamun Alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Islam4life
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 07/05/2014

Pyetje - Sure bekare Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje - Sure bekare   Pyetje - Sure bekare EmptyFri 9 May 2014 - 23:02

Allahu ju shperbleft per pergjigjen.
Wes-Selamu ALejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pyetje - Sure bekare Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje - Sure bekare   Pyetje - Sure bekare Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje - Sure bekare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: