islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty20%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty7%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty37%[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      Empty
MesazhTitulli: [Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë    [Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      EmptySat 22 Feb 2014 - 20:06

[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      20a2fa10
Rrjeti social “Facebook” ka shpallur dje blerjen me të madhe në historinë e vet duke shpenzuar një shumë prej 19 miliardë dollarësh për të përvetësuar aplikacionin për mesazhe telefonike “WhatsApp”.
 
“Kjo blerje do të na mundësojë, nëpërmjet shërbimeve të reja për celularë, që të lidhim edhe më shumë njerëz në botë me njëri-tjetrin dhe do të na ndihmojë që të përforcojmë më shumë që të dyja shërbimet”, deklaroi themeluesi i rrjetit të parë social në botë, Mark Zuckerberg.
 
Facebook do të paguajë katër miliardë dollarë në para dhe 12 miliardë në aksione për të blerë këtë aplikacion shumë popullor dhe që po njeh një rritje të lartë.
 
Ndërsa tre miliardët që mbeten do t’i shpërndahen në trajtën e shpërblimeve themeluesve dhe punonjësve të WhatsApp. Pronari dhe themeluesi i WhatsApp, Jan Koum, do të fitojë të drejtën që të jetë pjesë e këshillit të përgjithshëm të administrimit të rrjetit social.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë      8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Teknologji] Facebook blen WhatsApp-in për 19 miliardë dollarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: