islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty20%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty7%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty37%[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    Empty
MesazhTitulli: [Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    [Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    EmptySat 22 Feb 2014 - 20:04

[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    4d791110
Katër vitet e fundit të jetës së tij Halid Iben Velidi r.a ishte i privuar nga pjesëmarrja në beteja. Kjo ishte sprova më e madhe për Halid iben Velidin r.a. Gjashtë muaj pas Hirasë Halid r.a ishte i penguar që të merr pjesë në beteja prandaj e quajti këtë vit “ viti i grave “sepse nuk mund të shkonte për të luftuar . Katër vitet e fundit të jetës së tij Halidi r.a nuk mund të shkonte në luftë por transmetohet se Halidi r.a nuk e kalonte kohën kot lexonte shumë Kuranin transmetohet se ai lexonte Kuranin nga namazi i sabahut deri në namazin e drekës dhe thoshte xhihadi më ka penguar dhe nuk kam mundur të lexoj Kuran, prandaj lexonte Kuranin dhe vazhdimisht qante nga frika ndaj Allahut. Pas katër viteve Halid iben Velidi r.a ishte afër vdekjes ,SubhanaAllah a mund ta imagjinoni një burrë që luftoj në beteja të panumërta që i rrëzoj superfuqitë e kohës po vdiste në shtratin e tij. Në vizitë i erdhi një Sahabi e përshëndeti atë ndërsa Halidi r.a i tha : e di kur Omeri r.a më uli gradën ushtarake u ndjeva keq në zemrën time por tani e kam kuptuar se ajo çfarë ka bërë Omeri ishte e drejtë sepse Omeri s’ka dashur gjë tjetër përveç se më të mirën për besimtarët” dhe unë nuk ndjej asgjë të keqe në zemrën time për Umer iben Hatabin r.a . Duke qenë fare pranë vdekjes transmetohet që njerëzit e vizitonin dhe ai i mërzitur ua tregoi krahët dhe nuk kishte vend në krahët e tij që nuk kishte shenja nga plagët, kështu ua tregoj krahun e djathë dhe të majtin ua tregoj gjoksin, këmbët dhe nuk kishte vend që nuk kishte shenja nga plagët dhe tha : “ më shikoni kam luftuar në mbi njëqind duele ( dyluftime ) kam marrë pjesë në beteja të panumërta dhe tani po vdes në shtrat ?!“ Halidi po vdes në shtratin e tij ??? Dhe dikush i tha : O Halid a nuk e kupton o Halid se që nga dita kur i Dërguari i Allahut salAllahu alejhi ve selam të emëroj ty SHPATA e ALLAHUT ka qenë e pamundur që të vritesh në fushëbetejë , sepse po të vdisje në fushëbetejë kjo do të nënkuptonte se SHPATA e ALLAHUT është thyer nga një i pafe dhe SHPATA e ALLAHUT asnjëherë nuk mund të thyhet. Halidi r.a përkundër dëshirës së tij vdiq në shtrat, por ta kujtojmë se në betejën e Mutas Halidi r.a i theu nëntë shpata duke luftuar . Përse u thyen nëntë shpata ? sepse ato ishin shpatat e Halidit r.a , ndërsa vetë Halidi r.a ishte SHPATA e ALLAHUT prandaj kurrë nuk mund të thyhej. Njeriu që u bë shkaktarë që dy superfuqitë e kohës të gjunjëzoheshin vdiq duke qenë në shtratin e tij. E vërteta është se Halid iben Velidi donte të vdiste shehid. E si mos të donte ? A nuk keni dëgjuar çfarë ka thënë Pejgamberi salAllahu alejhi ve selam për shehidin se nuk i lahet xhenazja sepse gjaku i tij bëhet dëshmitar për shehidllëkun e tij Ditën e Gjykimit , rrobat nuk i ndërrohen sepse ato bëhen dëshmitarë për të Ditën e Gjykimit dhe namazi i xhenazes sipas shumicës së fukahave ( juristëve islam ) nuk i falet shehidit . Përse ? Sepse Allahu thotë në Kuran : Kurrsesi të mos mendoni se janë të vdekur ata që ranë dëshmorë në rrugën e All-llahut. Përkundrazi, ata janë të gjallë duke u ushqyer te Zoti i tyre. ( Ali Imran 169 ). Vërtetë rrobat e Halid ibën Velidit nuk mund të dëshmojnë për shehidllëkun e tij , gjaku i tij mund të mos dëshmoj për shëhidllëkun e tij , por betohem në Allahun e Madhëruar se çdo shehid i umetit që nga koha e Halidit dhe deri sot e me lejen e Allahut deri në Ditën e Kijametit do të dëshmoj për Halidin r.a. sepse nuk ka shehid të umetit që nuk është inspiruar nga Halid iben Velidi r.a. Transmetohet që Halidi r.a la pas vetes si pasuri vetëm një kalë dhe një shpatë dhe ato ia dërgoj Umerit radiAllahu anhu dhe kur i pa Umeri filloj të qajë dhe tha : Ebu Bekri r.a i ka vlerësuar njerëzit drejtë ai i ka njohur njerëzit më mirë se unë . Por imagjinoni kalin të cilin e kalëroj Halid ibën Velidi a mund ta kalëronte dikush tjetër ? Jo , sepse asnjëherë askush nuk do të mund t’ia jepte hakun atij kali. A mundet ndonjë burrë ta mbajë shpatën e Halid iben Velidit r.a ? Jo, sepse asnjë burrë pas Halidit nuk do të mund t’ia jap hakun asaj shpate. Transmetohet se gratë e fisit Beni Mahzum ( fisi i Halidit ) qanin dhe disa vajtuan , ndërsa Umeri r.a. ishte shumë i ashpër dhe me rreptësi ndalonte të vajtuarit , madje edhe kur Ebu Bekri r.a kishte vdekur gratë ishin mbledhur në shtëpinë e Aishes radiAllahu anha por Omeri r.a kishte ndaluar që të vajtohet . Në rastin e Halid iben Velidit një burrë erdhi dhe e njoftoj Omerin r.a dhe i tha : gratë e Beni Mahzumit po e qajnë Halidin r.a , Omeri r.a iu përgjigj : medet për ty , për Halidin ato që qajnë le të qajnë . Pastaj Omeri r.a dëgjoj nënën e Halid ibën Velidit r.a duke recituar këto vargje : Ti je më i mirë se një milion Kur burrat rrëzohen me fytyra në tokë përball teje ( është fjala vriten nga Halidi ) Ti je më trim se Luani dhe Tigri Ti je më bujar se rrjedha e ujit që vije nga malet Omeri r.a e dëgjoj këtë dhe tha : Të vërtetën e ka thënë nëna e Halid iben Velidit . Ndërsa unë betohem në Allahun se Halid iben Velidi r.a ishte më i mirë së një milion burra të kohës së tij dhe më i mirë se një bilion të kohës sonë. E vërteta është se kurrë më nuk do të ketë Halid iben Velid . Pasha Allahun po të shikosh Halidin ai ishte më i mirë se sa ti bësh të gjithë bashkë Fredrikun e madh, Xhingis Khanin , Napoleonin , Temurin dhe të tjerë. Ebu Bekri radiAllahu anhu duke u betuar ka thënë : Nuk ka grua që do të lind më një burrë si Halid ibën Velidin . Lusim Allahun që vepra e Halid ibën Velidit r.a të ndikoj në jetën tonë! Allahume amin ! Lusim Allahun që të na bashkoj me Halid iben Velidin r.a. dhe sahabet e tjerë në xhennet! Allahume amin ! Përktheu nga anglishtja : Bujar Gjikokaj :
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale    8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim nga As-habët r.a] Halid ibën Velidi momentet e tij të fundit në këtë botë Emocionale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: As`habët r.a-
Kërce tek: